Czwartek, 4 czerwca 2020. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Sztorm uszkodził plaże na Mierzei Wiślanej. Władze apelują o ostrożność

2019-01-03 14:48:07 (ost. akt: 2019-01-03 15:14:23)
Sztorm na morzu kolejny raz dał się we znaki plażom na Mierzei Wiślanej. Tutaj plaża w Stegnie po sztormie w listopadzie 2017 roku

Sztorm na morzu kolejny raz dał się we znaki plażom na Mierzei Wiślanej. Tutaj plaża w Stegnie po sztormie w listopadzie 2017 roku

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Po środowym sztormie plaże na Mierzei Wiślanej wyglądają jak pobojowiska. Morze wyrzuciło na brzeg korzenie, gałęzie, a nawet całe pnie drzew. Uszkodzone są także zejścia na plaże. Miejscowe władze i Urząd Morski w Gdyni apelują o ostrożność.

Jak poinformowały w czwartek władze Krynicy Morskiej, po ostatnim sztormie plaże w tej miejscowości wyglądają miejscami, jak pobojowisko. Morze wyrzuciło na brzeg korzenie, gałęzie, a nawet całe pnie drzew.

Podobnie sytuacja ma się w pobliskich gminach Sztutowo i Stegna. Urząd Gminy w Stegnie poinformował o tym, że zajścia na plażę uległy uszkodzeniu.
— W związku z powyższym zaleca się niekorzystanie z uszkodzonych zejść oraz zachowanie ostrożności na pozostałych — czytamy w komunikacie.

O zachowanie ostrożności, w związku z warunkami sztormowymi, zaapelował również Urząd Morski w Gdyni.
— W niektórych miejscach fale sztormowe zalewają wejścia na plaże lub wejścia te są niedrożne (m.in. Półwysep Helski, Jelitkowo, Brzeźno, Ostrowo, Mierzeja Wiślana). Miejscami podmyte są również wydmy, a część plaż znajduje się na chwilę obecną pod wodą. Dokładne straty oceniane będą po ustąpieniu sztormu — czytamy w komunikacie, jaki ukazał się na stronie internetowej Urzędu Morskiego w Gdyni.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB