Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

WOŚP "zostawiła" w szpitalu wojewódzkim miliony. To uratowało życie tysiącom noworodków

2019-01-11 09:50:52 (ost. akt: 2019-01-11 09:57:11)
Jurek Owsiak z ratownikami ze szpitala wojewódzkiego

Jurek Owsiak z ratownikami ze szpitala wojewódzkiego

Autor zdjęcia: Joanna Damratowska/Natalia Kaszkur

W całym Elblągu chyba nikt nie może być bardziej wdzięczny Wielkiej Orkiestrze, niż Wojewódzki Szpital Zespolony. Działa tu jedyny w mieście Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, i to właśnie tu na ten wyjątkowy oddział trafiło gros sprzętu medycznego ofiarowanego przez WOŚP elbląskim placówkom ochrony zdrowia.

— Bezcenne dary od Fundacji WOŚP, jakie otrzymujemy nieprzerwanie od 20 lat, pomogły nam uratować zdrowie, a w wielu przypadkach nawet życie kilku tysięcy noworodków i wcześniaków – podkreśla ordynator OITN lek. Barbara Chomik.

Podarowany szpitalowi wojewódzkiemu w Elblągu sprzęt to m.in. karetka noworodkowa i inkubatory do transportu noworodków. To ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, pompy infuzyjne i wiele innego, drobniejszego sprzętu medycznego. Dary WOŚP trafiły także do Oddziału Pediatrycznego, Niemowlęcego i na Laryngologię. Łączna wartość ofiarowanego nam sprzętu to prawie 3,5 mln zł.

Dlatego z wdzięczności za otrzymane dary, ale także ze zwykłej potrzeby serca, szpital wojewódzki gra z orkiestrą nieprzerwanie od ponad 20 lat.

— W tym roku w działania zaangażowało się prawie 30 wolontariuszy, wśród nich: przedstawiciele dyrekcji, lekarze, pielęgniarki, pracownicy administracji a także nasi młodzi przyjaciele z elbląskich szkół — mówi szpitalna koordynatorka Wielkiego Grania Danuta Stanicka. — Każdej z tych osób bardzo serdecznie dziękujemy!

W tym roku będziemy grać z WOŚP przez dwa kolejne dni.

W sobotę, 13 stycznia, zapraszamy do Centrum Handlowego „Ogrody”, gdzie, obok udziału w loterii na rzecz WOŚP, będzie można m.in. zobaczyć nową karetkę noworodkową, ofiarowaną szpitalowi przez fundację Jurka Owsiak jesienią 2018 roku oraz sprawdzić, jak działa inkubator dla noworodków. Zapraszamy także na pokaz zumby w wykonaniu grupy prowadzonej przez naszą pielęgniarkę Iwonę Anuszek ( godz. 15.40).

W niedzielę, 14 stycznia nasi wolontariusze kwestować będą na terenie szpitala. Zaś wieczorem na elbląskiej Starówce, jak co roku, szpital przekaże wolontariuszom WOŚP ogromny tort!
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSzZ w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB