W elbląskim Sądzie Pracy we wtorek (15.01) zakończyła się sprawa, którą wytoczyli byli pracownicy sklepu Biedronka. Domagali się oni od dyskontu wielotysięcznych odszkodowań za złe warunki pracy. Ich powództwo jednak oddalono.
Byli pracownicy Biedronki, głównie mieszkańcy Pasłęka, walczyli o zadośćuczynienia za, jak twierdzili, naruszanie ich prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, pracę w godzinach nadliczbowych i ciężką fizyczną pracę. Ponadto żądali także złożenia na stronie internetowej sieci handlowej oświadczenia, w którym pozwana spółka przeprasza ich za wskazane wyżej naruszenie ich dóbr osobistych. Zadośćuczynienia miały dotyczyć okresu pracy między 1995 a 2005 rokiem, czyli 10 lat, podczas których - według byłych pracowników - miało dochodzić do nieprawidłowości: m. in. brakowało odpowiedniej ilości personelu w sklepach i wózków do przewozów wielotonowych towarów.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!