Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy wyrok 2 lat i 6 miesięcy więzienia dla Stefana D., który został oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami ze swojej farmy. Dodatkowo mężczyzna ma orzeczony maksymalny, 10-letni zakaz posiadania zwierząt. Wyrok jest prawomocny.
Przypomnijmy. Gospodarstwo, które prowadził Stefan D., inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nazywają farmą grozy. Tragedia zwierząt rozgrywała się tam nieprzerwanie przez wiele lat. Po raz pierwszy martwe zwierzęta w tym „gospodarstwie” znaleziono w 2007 roku. Były to świnie, konie i zagłodzone krowy. Od tego momentu rozpoczęła się walka o to, żeby winowajca został ukarany.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!