Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Projekt Water w elbląskiej jedenastce

2019-02-13 09:07:37 (ost. akt: 2019-02-13 09:51:38)

Autor zdjęcia: arch. SP nr 11

W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu projektu "Water" uczniowie pod opieką nauczycieli wzięli udział w mobilności w Bułgarii.

Instytucją goszczącą była Szkoła Podstawowa w Katuntsi, a uczestnikami wymiany byli także uczniowie i nauczyciele z Rumunii.
Zgodnie z założeniami projektu uczniowie rozwijali swoje kompetencje językowe, poznawali kulturę i historię regionu oraz wykorzystywali w praktyce nabytą wiedzę przyrodniczą poprzez pracę metodami badawczymi.

Podczas eksploracji regionu zwiedziliśmy m. in. Melnik - najmniejsze miasto w Europie czy Heraclea Sintica – ruiny starożytnego miasta oraz miejsca z różnorodnymi źródłami mineralnymi. Ponadto, wzięliśmy udział w Laboratory Day w liceum w Sandanski, wyposażonym w nowoczesny sprzęt do badań cieczy. Posiłki były okazją do spróbowania regionalnych przysmaków. Jednak najbardziej emocjonującym dniem był Family Day, podczas którego rodziny goszczące opiekowały się uczniami zapewniając bardzo ciekawe atrakcje.

Uczestnicy mieli okazję podziwiać festiwal tańca, zwiedzić okoliczne miasta czy wziąć udział w rozgrywkach sportowych.
Każdy z uczestników otrzymał certyfikat, mnóstwo pamiątek i prezentów, zarówno od gospodarzy jak i rodzin goszczących. Wyjazd stał się okazją do zawarcia międzynarodowych przyjaźni i dlatego podczas pożegnania nie obyło się bez łez i serdecznych uścisków.
Nie możemy się doczekać kolejnej mobilności – tym razem w Rumunii!
Koordynatorki projektu: Mirosława Frączyk, Magdalena Szyk-Wojtkiewicz

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB