Pożegnanie z Pucharem Polski. Start przegrał z Pogonią

2019-02-13 18:12:49(ost. akt: 2019-02-13 23:05:03)

W ćwierćfinale Pucharu Polski piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w środę przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 24:31 (6:14) i pożegnały się z tymi rozgrywkami.
Start Elbląg - Pogoń Szczecin 24:31 (6:14)
Start: Powaga, Pająk - Balsam, Choromańska, Świerczek, Waga, Wtulich, Tarczyluk, Gadzina, Świerżewska, Stapurewicz, Yashchuk

Start fatalnie rozpoczął mecz, bo po 16. minutach przegrywał już 4:10. Także w kolejnych minutach nie potrafił złapać właściwego rytmu, na dodatek w pierwszej połowie nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Do szatni schodziły przegrywając ośmioma bramkami i raczej trudno było się spodziewać, że przy takiej grze jest w stanie powalczyć o lepszy wynik.

Początek drugiej połowy zapowiadał trochę więcej emocji niż dotychczas. I faktycznie do 45. min wydawało się, że Start jest w stanie odmienić losy tego spotkania. Rywalki nie dały jednak sobie wydrzeć zwycięstwo, kontrolując przebieg meczu i utrzymując przez cały czas bezpieczny dystans pięciu-sześciu bramek.