Mieszkanki Elbląga i regionu w czwartkowe popołudnie wykonały symboliczny taniec przeciwko przemocy. Akcja odbyła się w elbląskim Światowidzie.
- Dlaczego właśnie w Walentynki? Bo - wbrew pozorom - przemoc jakże często tłumaczona bywa miłością, wręcz usprawiedliwiana jest miłością. Tymczasem miłość, przyjaźń, prawdziwa sympatia - to ofiarowanie drugiemu człowiekowi wolności, to uczucie, które pozwala nam dokonywać własnych wyborów i nie zmusza nas do niczego, na co nie wyrażamy zgody, czego sobie nie życzymy, co jest wbrew nas. Tymczasem wokół nas jest wciąż zbyt wiele, powiedziałabym że nawet coraz więcej, rozmaitych form przemocy, od tej fizycznej i psychicznej, po przemoc seksualną, ekonomiczną, kończąc na przemocy wobec tych, którzy są od nas słabsi i zależni - wyjaśnia Jadwiga Król, pełnomocniczka Kongresu Kobiet na Warmii i Mazurach, organizatorka akcji.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!