Do elbląskiego biura Polskiego Związku Wędkarskiego wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących występowania nicieni w złowionych rybach. Jak informuje Krzysztof Cegiel, dyrektor biura, wszystkie otrzymane informacje dotyczyły okoni złowionych w okolicach ujść rzek do Zalewu Wiślanego.
- Nicienie umiejscawiają się w mięśniach ryby i mają postać spiralek koloru czerwonego. Dla niektórych gatunków nicieni organizm człowieka może być żywiciel pośrednim, a spożycie ich przez człowieka może być potencjalnie niebezpieczne - ostrzega Krzysztof Cegiel, dyrektor elbląskiego biura Polskiego Związku Wędkarskiego.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!