Do końca walczyły o zwycięstwo. Start wygrał w Chorzowie

2019-03-02 19:27:57(ost. akt: 2019-03-03 13:38:01)
Rzuca Justyna Świerczek

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Zdobyta w ostatniej minucie bramka przez Joannę Wagę zapewniła piłkarkom ręcznym Startu Elbląg zwycięstwo w sobotnim meczu z Ruchem w Chorzowie 26:25. Aż 11 bramek w tym meczu rzuciła Justyna Świerczek.
Ruch Chorzów- Start Elbląg 25:26 (10:12)
Start: Pająk, Powaga - Świerczek 11, Balsam 6, Świerżewska 5, Waga 3, Gadzina 1, Choromańska, Stapurewicz, Trbović, Wtulich, Yashchuk, Tarczyluk. Kary: 8. min
Najwięcej dla Ruchu: Drażyk 6, Polańska 5, Piotrkowska 4. Kary: 10 min

Przed meczem zdecydowanym faworytem były elblążanki. Drużyna z Chorzowa dotychczas odniosła tylko dwa zwycięstw i będzie broniła się przed spadkiem.

Start przystąpił do sobotniego pojedynku pewny siebie. Narzucił swój styl gry i po kilku akcjach za sprawą Justyny Świerczek oraz Patrycji Świerżewskiej prowadził 3:1. Za chwilę do głosu doszły gospodynie, które doprowadziły do remisu 3:3. Od tego momentu zaczął przeważać zespół z Elbląga i to on wyszedł na kolejne prowadzenie, tym razem 10:8.

Chorzowianki nie rezygnowały z walki. Pod koniec pierwszej części meczu nieoczekiwanie zaczęły dominować na parkiecie i po czterech golach z rzędu było 12:10 dla nich.

W drugiej połowie Ślązaczki poszły za ciosem i zaczęły powiększać przewagę. W 41. min po golu Joanny Rodach było już 19:12, aa chwilę 20:13. Kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać elblążankom w oczy, te się w końcu zmobilizowały i w 12 minuty odrobiły straty, a nawet wyszły na prowadzenie 22:21.

Walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Zwycięską bramkę rzuciła Joanna Waga.

Pozostałe wynik 20. kolejki:
Perła Lublin — Metraco Zagłębie Lubin 28:23 (17:6), Korona Handball Kielce — KPR Kobierzyce 23:23 (13:9, karne 4:3), Piotrcovia Piotrków Tryb — KPR Jelenia Góra niedziela godz. 18, Energa AZS Koszalin — Pogoń Szczecin odbędzie się 7.03, Pauzował UKS PCM Kościerzyna