ZUS rozpoczął wysyłkę listów z informacją o wysokości świadczenia po waloryzacji. W ciągu miesiąca do emerytów i rencistów trafi blisko 8,5 mln korespondencji.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych co roku w marcu przeprowadza waloryzację emerytur i rent. Zwaloryzowane świadczenia są wypłacane automatycznie w terminach, w których klienci standardowo otrzymują emeryturę lub rentę, czyli 1, 6, 10, 15, 20 i 25. Dodatkowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych co roku wysyła do świadczeniobiorców korespondencją z informacją o wysokości świadczenia po waloryzacji.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!