Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Policyjna akcja na dk22, także między Elblągiem a Malborkiem

2019-03-14 10:03:37 (ost. akt: 2019-03-14 10:23:22)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Policja zapowiadają w najbliższy piątek wzmożone działania funkcjonariuszy z "drogówki" na drodze krajowej nr 22, również na odcinku między Elblągiem a Malborkiem.

Jak zapowiada policja, w najbliższy piątek (15.03), na odcinku drogi krajowej nr 22 przebiegającym przez województwo pomorskie oraz warmińsko-mazurskie (od Elbląg do Malborka), spotkamy policyjne patrole, które wyposażone w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolowały całą trasę. Tak będzie wyglądała akcja „Bezpieczna droga krajowa nr 22”.

- Jej celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Mundurowi zwrócą uwagę na inne wykroczenia, które są realnym zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB