Wtorek, 2 czerwca 2020. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Zakończyła się akcja Posesja. Aż 48 miejsc w Elblągu wymaga gruntownego sprzątania

2019-04-02 12:49:08 (ost. akt: 2019-04-02 12:56:18)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

W minionym tygodniu odbyła się akcja „Posesja”, której celem było dokonanie przeglądu czystości i porządku w mieście. Okazało się, że największy bałagan panuje m.in. na ulicach Grunwaldzkiej oraz Mazurskiej.

W oparciu o harmonogram pracy zespołów akcji ustalony przez Straż Miejską miasto podzielono na 13 rejonów.

Do codziennej kontroli zostały wyznaczone po 3 zespoły składające się z przedstawicieli straży miejskiej, policji, urzędu miejskiego, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków mieszkalnych. Przez pięć dni, od 25 do 29 marca, zespoły dokonywały kontroli terenów pod względem czystości, wyposażenia budynków mieszkalnych i użytkowych w pojemniki na odpady komunalne oraz ujawnienia terenów zaniedbanych.

Przeprowadzono dokładną penetrację terenów i z tych zanieczyszczonych sporządzono dokumentację, ustalono właścicieli i wyznaczono terminy ich uprzątnięcia.

W wyniku dokonanych działań ujawniono 48 miejsc wymagających natychmiastowego uprzątnięcia, a będących w administrowaniu:

- Zarząd Budynków Komunalnych – 12
- Departament Zarządu Dróg - 8
- Referat Gospodarki Komunalnej - 1
- Tereny prywatne – 14
- Zarządcy Nieruchomości – 5
- Zarząd Zieleni Miejskiej – 3
- Miasto Elbląg - 5

We wszystkich tych przypadkach właściciele bądź zarządcy zostali zobowiązani do usunięcia nieczystości w terminie 14 – dniowym. Po tym czasie zostanie przeprowadzona rekontrola przez strażników miejskich i w skrajnych przypadkach zostaną wyciągnięte sankcje karno-administracyjne.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB