Cenna wygrana Startu Elbląg [zdjęcia]

2019-04-08 10:30:21(ost. akt: 2019-04-08 10:56:54)

W Superlidze Start Elbląg przed własną publicznością pokonał dobrze spisujący się w tym sezonie KPR Gminy Kobierzyce.
• Start Elbląg — KPR Gminy Kobierzyce 30:24 (15:13)
START: Powaga, Pająk — Balsam 2, Choromańska, Świerczek 8, Waga 5, Jędrzejczyk 2, Wtulich, Trbović 5, Gadzina 2, Świerżewska 4, Stapurewicz 2, Jashchuk; kary: 4 min
Najwięcej dla KPR: Dąbrowska 6, Skalska, Koprowska po 5, Wiertelak 4; kary: 6 min.

Kibice, którzy przyszli w sobotnie popołudnie do hali MOSiR, nie mieli czego żałować. Od początku był to pojedynek, w którym żadna ze stron nie dawała za wygraną.

Wynik powinna otworzyć Justyna Świerczek, ale nie wykorzystała rzutu karnego. W 6. min - przy stanie 2:2 - kolejny rzut karny zmarnowała Patrycja Świerżewska. W efekcie po kwadransie przyjezdne wygrywały 6:4 po golu Marioli Wiertelak.

Start jednak - po rzutach Świerżewskiej oraz Tatjany Trbović - odrobił straty, a trzy minuty później za sprawą Magdy Balsam wyszedł na pierwsze prowadzenie (9:8).
Szybka i twarda gra musiała się podobać publiczności. Dwie minuty przed przerwą był remis 13:13, ale ostatnie słowo należało do elblążanek, które zdobyły dwa gole z rzędu.

W drugiej połowie Kobierzyce wcale nie zamierzały rezygnować ze zwycięstwa, no i w 44. min doprowadziły do remisu 20:20. Jednak podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy szybko się zmobilizowały i w ciągu siedmiu minut strzeliły pięć goli z rzędu! Elbląska drużyna niesiona dopingiem publiczności już nie pozwoliła wydrzeć sobie zwycięstwa.

* 13 kwietnia w Elblągu Start podejmie Energę AZS Koszalin (17).

* Pozostałe wyniki, grupa mistrzowska: Metraco Zagłębie Lubin — Energa AZS Koszalin 18:14 (9:6), Perła Lublin — Pogoń Szczecin (10.04), mecz rozegrany awansem: Pogoń — Metraco Zagłębie 27:25 (11:15); grupa spadkowa: Piotrcovia Piotrków Tryb. — Korona Handball Kielce 26:32 (15:14), KPR Jelenia Góra — UKS PCM Kościerzyna 34:22 (18:11. Pauzował Ruch Chorzów.