Ryszard Grzelak najlepszy w Grand Prix Polski Weteranów

2019-04-11 10:25:54(ost. akt: 2019-04-11 10:34:15)
Ryszard Grzelak

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Tenis Stołowy. W Radomiu odbył się ósmy turniej Grand Prix Polski weteranów. Najlepiej spisał się Ryszard Grzelak (Elbląg), który w najliczniej obsadzonej kategorii 40-49 lat (52 zawodników) wywalczył drugie miejsce.
W ośmiu kategoriach wiekowych na starcie stanęło ponad 240 zawodników z całego kraju, w tym 12 reprezentantów Warmii i Mazur. W rywalizacji kobiet w kategorii 40-49 lat na trzecim miejscu uplasowała się Alicja Niedźwiecka (Orneta), taką samą pozycję wywalczył w kategorii 75-80 lat Marcin Gęsicki (Działdowo).

Jednak najlepiej spisał się Ryszard Grzelak (Elbląg), który w najliczniej obsadzonej kategorii 40-49 lat (52 zawodników) wywalczył drugie miejsce. W drodze do finału zawodnik II-ligowego Mlexera stoczył sześć zwycięskich pojedynków. Dopiero w finale Grzelak przegrał 0:3 z Wojciechem Tebecio (Starogard Gdański), swoim odwiecznym rywalem i zarazem byłym kolegą z drużyny.

W najbliższym czasie elblążanina czeka o wiele trudniejsze zadanie, bowiem w czerwcu zagra w mistrzostwach Polski weteranów w Jastrzębiu, gdzie będzie bronił brązowego medalu, a potem ma w planach jeszcze mistrzostwa Europy w Budapeszcie.