Od pięciu dni w całej Polsce strajkują nauczyciele. Protest zbiegł się z egzaminami gimnazjalnymi, które mimo przeszkód odbyły się w większości w całym kraju. W piątek (12.04) uczniowie zasiedli do napisania ostatniego testu z języka obcego. Nauczyciele zaś nie składają broni i organizują spontaniczne wiece wspólnego wsparcia. Takie spotkanie odbędzie się także w Elblągu, dziś o godzinie 20.
W Elblągu strajkuje ponad 2 tysiące nauczycieli, co stanowi prawie 90 procent kadry pedagogicznej w naszym mieście. Ogólnopolski protest trwa od pięciu dni i nie zanosi na to, żeby szybko się skończył, bo rząd nadal nie porozumiał się w sprawie podwyżek dla nauczycieli ze związkami.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!