Sobota, 21 września 2019. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

V edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej [ZDJĘCIA]

2019-04-13 18:32:11 (ost. akt: 2019-04-15 07:49:33)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

W piątek (12 kwietnia) odbyła się piąta edycja EDK, czyli Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nocna wędrówka rozpoczęła się mszą o godzinie 20:00 w kościele Świętego Brata Alberta przya ulicy Częstochowskiej w Elblągu.

Na to wydarzenie zostały przygotowane cztery trasy. Odcinek do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej o dystansie 42 km. Trasa 40 km do Archikatedry we Fromborku oraz trasa o długości 41 km prowadząca do kościoła Świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Czwarta zaś, o długości 42 km rozpoczynająca się i kończąca w Elblągu.

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział wielu ludzi głębokiej wiary. Jedną z nich był pan Adam z Elbląga. — Jestem osobą głęboko wierzącą, tak samo jak i moi bliscy. Zdecydowałem się na tą wędrówkę, ponieważ chcę podczas niej modlić się w intencji siebie oraz mojej rodziny — powiedział pan Adam.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/edk2-543273.jpg

Kolejnym przykładem jest uczennica Kasia z jednej ze szkół technicznych w Elblągu, która namówiła też na to wydarzenie swoich rówieśników. O samej Drodze Krzyżowej mówi: — Wychowałam się w katolickiej rodzinie. Moja babcia zaszczepiła we mnie wiarę katolicką, dlatego uczestniczę w każdych wydarzeniach związanych z moim kościołem, a samo wydarzenie traktuje jako nie tylko zbliżające do samego Boga, ale także i zbliżające samych ludzi.

http://m.wm.pl/2019/04/orig/edk3-543274.jpg

EDK jest wędrówką,która przygotowuje wierzących do pełniejszego przeżywania wydarzenia Wielkiej Nocy. Jest to jedno z wydarzeń katolickich, które łączą wszystkich chrześcijan w jednym miejscu we wspólnej modlitwie o bliskich.

Konrad Uściński
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB