Cenne zwycięstwo Startu Elbląg nad Energą Koszalin [zdjęcia]

2019-04-15 15:08:59(ost. akt: 2019-04-16 11:03:57)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Zawodniczki elbląskiego Startu znów pokazały charakter. W sobotę pokonały Energę AZS Koszalin i tym samym włączyły się do walki o podium, mając do swojego rywala tylko pięć punktów straty.
* Start Elbląg — Energa AZS Koszalin 26:25 (12:12)
START: Powaga, Pająk — Balsam, Choromańska, Świerczek 11, Waga 5, Jędrzejczyk 2, Kozimur, Trbović, Gadzina 3, Świerżewska 2, Stapurewicz, Yashchuk 3, Wtulich, Tarczyluk, kary 4 min

Najwięcej dla Energii: Mazurek 10, Smbatian 5, Michałów, Rycharska po 3. kary 4 min.

Tak to już bywa od kilku sezonów, że mecze pomiędzy tymi zespołami są na styku, jeśli chodzi o końcowy rezultat. A ponadto, nie brakuje w nich emocji, dramaturgii oraz zaangażowania, a wynik do ostatnich sekund jest sprawą otwartą.

Nie inaczej było i tym razem. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla elblążanek, które po sześciu minutach gry, ze strzałów; Justyny Świerczek 2, Hanny Yashchuk oraz Joanny Wagi prowadziły już 4:0. Wówczas o czas poprosiła trenerka gości Anita Unijat.

Od tego momentu koszalinianki zaczęły mozolnie odrabiać straty. Po kwadransie na tablicy wyników pokazał się rezultat 7:7. Przez cały czas trwała walka, gol za gol. ale na prowadzeniu różnicą zawsze jednego gola był Start. Tuż przed przerwą na 15 sekund, wyrównującego gola dla Energii z rzutu karnego zdobyła Paula Mazurek, która doprowadziła do remisu 12:12 i był to już szósty remis w meczu.

Po przerwie, każda z drużyn dążyła do zmiany wyniku. W 36 min elblążanki wygrywały 16:14. Koszalinianki jednak grały swoje. Twardo w obronie i czyhały na błędy elblążanek. Pomiędzy 44 a 47 min, to one zdobywając trzy bramki z rzędu po strzałach Hanny Rycharskiej, Tamary Smbatian oraz Mazurek wyszły na pierwsze prowadzenie w tym meczu 21:19. Emocje nie opadały. Minutę później za atak na twarz Joany Wagi, czerwoną kartkę ujrzała Martyna Borysławska. Elblążanki, robiły wszystko by poprawić rezultat.

Nie tylko doprowadziły do remisu, ale w 56 min wyszły na prowadzenie 24:23. Jeszcze dwukrotnie w tym spotkaniu był remis, ale przy stanie 25:25 decydującą bramkę na wagę zwycięstwa dla Startu strzeliła Aleksandra Jędrzejczyk. W ten sposób trzy punkty zostały w Elblągu. Kolejny mecz Start rozegra u siebie w najbliższą środę o godz. 17.30, z mistrzem Polski Perłą Lublin.

Pozostałe wyniki: Grupa mistrzowska; KPR Kobierzyce — Perła Lublin 16:23 (8:10). Pogoń Szczecin — Metraco Zagłębie Lubin 27:25 (12:14), grupa spadkowa Ruch Chorzów — Piotrcovia Piotrków Tryb 31:28 (19:17), Korona Handball Kielce — KPR Jelenia Góra 35:32 (19:17). pauzował UKS PCM Kościerzyna.