Olimpia zostawiła punkty w Tarnobrzegu

2019-04-18 12:08:17(ost. akt: 2019-04-18 12:13:00)
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do tekstu

PIŁKA NOŻNA. W zaległym meczu 21 kolejki II ligi Olimpia Elbląg przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 0:1. Gospodarze gola na wagę zwycięstwa, strzelili już w 7 minucie gry.
• Siarka Tarnobrzeg — Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
1:0 — Janeczko (7)
OLIMPIA: Madejski — Balewski, Wenger, Kuczałek, Jurek, Sochań, Nowicki, Zaremba (32 Szuprytowski), Prytuliak (62 Demianiuk), Fidziukiewicz, Bojas (83 Sedlewski)

Drugiej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze elbląscy. Przez ostatnich sześć kolejek nie przegrali żadnego ze spotkań i tym samym dobra ich passa została przerwana w spotkaniu z Siarką. Dla obu tych drużyn, był to pojedynek z cyklu za "sześć" punktów. Lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy zepchnęli Olimpię do obrony, po których to akcjach stwarzali groźne sytuacje strzeleckie. Dzięki wymienności pozycji i podań, elblążanie musieli przestawić się na grę z kontrataku. Już w 3 min miejscowi mieli znakomitą sytuację na otworzenie wyniku, ale bardzo dobry strzał Marcina Wodeckiego, znakomicie obronił Sebastian Madejski.

Kibice, jednak długo nie czekali na zdobycie gola przez miejscowych. Cztery min później podanie Jakuba Głazy sfinalizował Mateusz Janeczko i strzałem z 10 metrów tuż przy słupku, piłkę posłał do siatki. Siarka po tym golu jeszcze przez kilka minut dominowała, po czym mecz się wyrównał. W 21 min Jakub Bojas z przewrotki, posłał piłkę obok bramki. Z kolei tuż przed przerwą po rzucie wolnym Damiana Szuprytowskiego, Michał Fidziukiewicz posłał piłkę nad poprzeczką. Po przerwie Siarka skupiła się na obronie korzystnego wyniku i osiągnęła swój cel. Cóż z tego, że Olimpia posiadała optyczną przewagę, ale nie potrafiła zdobyć gola. Brakowało jej nie tylko pomysłu, ale także i skuteczności.

Zwycięstwo gospodarzy bardzo skomplikowało sytuację w dolnej części tabeli. Obecnie między 13 a 18 miejscem w tabeli jest różnica zaledwie trzech punktów. Już w tę sobotę o godz. 15 podopiecznych trenera Adama Noconia, oczekuje piąte spotkanie z siedmiu zaplanowanych w tym miesiącu. Tym razem Olimpia gościć będzie Znicz Pruszków. To kolejny mecz o "życie" dla gospodarzy. Trudno wskazać na faworyta, jednak, gospodarze zapowiadają zwycięstwo. Znicz to drużyna z górnej połówki tabeli, która z dorobkiem 40 punktów zajmuje wysoką siódmą lokatę w tabeli.

Dodać też trzeba, że 17 punktów, zespół ten wywalczył na wyjeździe.W pierwszym spotkaniu, w pierwszej odsłonie sezonu Znicz zremisował z Olimpią 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Zjawiński (85), dla gości Mateusz Szmydt (45) Do drużyny elbląskiej powraca Tomasz Lewandowski, który pauzował za kartki. Pod znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego w meczu z Siarką, Krzysztofa Zaremby. Wiadomo także, że z powodu nadmiaru kartek, tym razem nie zagrają Jakub Bojas i Damian Szuprytowski.

Pozostałe mecze 29 kolejki: Rozwój Katowice — Górnik Łęczna, sobota; Olimpia Grudziądz — Stal Stalowa Wola, GKS Bełchatów — Gryf Wejherowo, Ruch Chorzów — ROW Rybnik, Skra Częstochowa — Resovia Rzeszów, Radomiak Radom — Elana Toruń, Siarka Tarnobrzeg — Widzew Łódź, Pogoń Siedlce — Błękitni Stargard