Prezes Maj Team najlepszą drużyną III Turnieju o Puchar EMLO!

2019-05-12 21:48:59(ost. akt: 2019-05-12 21:54:12)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

W niedzielę (12 maja) szesnaście drużyn walczyło o zwycięstwo w III Turnieju o Puchar EMLO. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła w finałowym meczu drużyna Prezes Maj Team, pokonując w karnych 3:1 Orlikowe Grajki.

Rozgrywki trwały przez cały dzień na orliku przy ul. Korczaka. W dwóch grupach rywalizowało ze sobą osiem drużyn. Do rozgrywek zgłosiły się: FC Zagacie, Asy, Nożyk Zatorze, Lux team, Orlikowe Grajki, Piwkarze, Recydywy sportowe, Kasztaniaki, FC Athletic, Prezes Maj Team, Aduś i przyjaciele, Szybcy Elbląg, AC Kępiony, Żółwie Ninja, Nowy Elbląg, PKS Libro

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna Prezes Maj Team, pokonując w finale Orlikowe Grajki. Główną nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca nie był tylko puchar i medale, ale też nagroda pieniężna w wysokości 800 zł. Trzecie miejsce na podium wywalczyły Recydywy Sportowe, pokonując AC Kępiony 3:1.

Elbląska Młodzieżowa Liga Orlika to amatorka organizacja, która od kilku lat zajmuje się popularyzacją piłki nożnej jako aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. To był już III turniej EMLO, podczas którego po raz kolejny zawodnicy elbląskich drużyn mogli zaprezentować swoje umiejętności.