Wtorek, 18 lutego 2020. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

2019-05-16 10:21:57 (ost. akt: 2019-05-16 10:22:42)
ZUS Elbląg

ZUS Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Oddział ZUS w Elblągu zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością, który odbędzie się 17 maja br., przy Teatralnej 4.

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu celów i realizacji marzeń. W całym kraju dotkniętych niepełnosprawnością jest nawet 7 mln osób. Jedynie co trzecia jest czynna zawodowo. Zaledwie 28 proc. z nich pracuje - przy średniej unijnej, która wynosi ponad 40 proc. Dlatego w tym roku dla Dnia Osób z Niepełnosprawnością organizowanego przez ZUS przyświeca idea „Żyj aktywnie!”.

Celem wydarzenia jest zawodowe i społeczne uaktywnienie osób z niepełnosprawnością oraz zachęcenie do znalezienia i rozwijania pasji. Akcja ta stanowi doskonałą okazję do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową.
Podczas Dnia Osób z Niepełnosprawnością będzie można skorzystać z porad ekspertów min. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zainteresowane osoby będą mogły uczestniczyć w wykładach i spotkaniach informacyjnych, a także dokonać bezpłatnego badania ciśnienia i poziomu cukru.
Swoje prace artystyczne zaprezentują uczestnicy Elbląskiego Stowarzyszenia „LAZARUS”.

Dzień Osób z niepełnosprawnością będzie obchodzony również we wszystkich podległych placówkach terenowych ZUS. Tam również, na naszych klientów czekać będą eksperci oraz wiele niespodzianek i atrakcji.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB