CONCORDIA JUŻ W III LIDZE

2019-05-30 11:38:32(ost. akt: 2019-05-30 11:38:15)
Concordia Elbląg

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Po dwóch sezonach gry w IV lidze, piłkarze Concordii Elbląg na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, po zwycięstwie nad Zatoką Braniewo, awansowali do III ligi
• Zatoka Braniewo — Concordia Elbląg 1:2 (0:1)
0:1 — Malanowski (42), 1:1 — B. Wieliczko (53), 1:2 — M. Pelc (82)
CONCORDIA: Leszczyński — Edil, Szawara, Kuczyński (70 Dąbrowski), P. Pelc (81 Nadolny), Lewandowski (46 Rogoz), Bukacki, Skierkowski (46 Drewek, 87 Piech), Lenart, Malanowski (54 Załucki)), M. Pelc.
Elblążanie przystąpili do meczu bez trzech swoich podstawowych zawodników. Z powodu nadmiaru kartek nie zagrali: Sebastian Tomczuk oraz Dominik Pawłowski a z powodu kontuzji Adam Duda. Od samego początku w derby regionu nie brakowało walki a przy tym nikt nikomu nie odpuszczał. Lepiej w mecz weszli goście, którzy uzyskali optyczną przewagę. W 22 min byli blisko prowadzenia, ale piłka po strzale Adama Skierkowskiego trafiła w słupek. W rewanżu 10 min później Marcin Śniegocki, również obił słupek. Jednak tuż przed przerwą kibice zobaczyli gola. kiedy to Patryk Malanowski strzałem z pola karnego umieścił piłkę w siatce i był to jego 28 gol w tym sezonie. Po przerwie nadal nie brakowało walki. W 53 min Bogdan Wieliczko, strzelił z dystansu i piłka swoje miejsce znalazła w siatce, czym doprowadził do remisu. Jednak Concordia walczyła do końca i dopięła swego. W 82 min po podaniu Radosława Bukackiego, Mariusz Pelc, z pola bramkowego, strzelił do pustej bramki i w tym momencie elblążanie mogli się cieszyć z awansu.
• Olimpia II Elbląg — Tęcza Miłomłyn 5:0 (2:0)
1:0 — Wierzba (2), 2:0 — Krasa (20), 3:0, 4:0 — Kordykiewicz (66,78) 5:0 — Krasa (85)
Bez żadnych problemów rezerwy Olimpii Elbląg pokonały Tęczę. Przewaga gospodarzy w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Elblążanie, gdyby mieli lepiej nastawione celowniki, to wówczas wynik mógłby być nawet dwucyfrowy.