Wtorek, 18 lutego 2020. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Święto Unihokeja w Elblągu

2019-06-07 10:57:43 (ost. akt: 2019-06-07 11:02:36)

Autor zdjęcia: Archiwum UKS "Jedynka" Orzysz

Od piątku Elbląg jest stolicą młodzieżowego unihokeja. W XXVI Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja Dzieci i Młodzieży o puchar Bałtyku występuje ponad 1300 zawodniczek i zawodników z Polski i zagranicy.

W ten weekend w rywalizacji bierze udział 95 drużyn ze wszystkich województw a także zespoły z zagranicy z Francji, Niemiec, Holandii, Anglii a nawet Indii i Korei Południowej. W ramach festiwalu rozegrane zostaną X mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych, XV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (7 i 8 klasy szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych).

Festiwal jest rokrocznie największą imprezą unihokeja dla szkół w kraju i największą pod względem wielkości w Europie. W dotychczasowych edycjach uczestniczyło w sumie 1740 drużyn klubowych i szkolnych, w tym 50 ze4społów zagranicznych. Łącznie w festiwalu udział wzięło 24 tys uczestników — informuje Janusz Pająk przewodniczący Elbląskiego Związku Sportowego, organizator imprezy.

W tegorocznym festiwalu weźmie udział ponad 1300 osób, które zagrają w sześciu halach elbląskich. Rozegranych zostanie 240 spotkań. W składach reprezentacji szkolnych w poszczególnych kategoriach wiekowych, wystąpią też członkowie kadry narodowej Polskiego Związku Unihokeja. Każdego dnia turnieje rozpoczynają się o godz. 8. Uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się w niedzielę o godz. 16 w hali MOS przy ul. Kościuszki
Jerzy Kuczyński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB