Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Zrzucili mundury i stanęli w szranki na macie [ZDJĘCIA]

2019-06-13 11:53:22 (ost. akt: 2019-06-13 14:51:53)

Autor zdjęcia: Konrad Uściński

Na matach Hali Widowiskowo Sportowej w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w judo. Jak co roku nad organizacją i przebiegiem zawodów był Marek Sokołowski, generał dywizji i dowódca 16. Państwowej Dywizji Zmechanizowanej, który od wielu lat trenuje judo i jest zapalonym zawodnikiem tej dyscypliny sportowej.

- Na pewno nie byliśmy przygotowani na to, że w tym roku poziom zawodów bardzo poszedł w górę - mówi Andrzej Blady, trener Olimpii Elbląg i dodaje. - Wojskowi przez rok wzięli się za Judo i poziom można powiedzieć dorównuje mistrzostwom europejskim. Było nawet kilku medalistów z Europy, a wola walki wśród wszystkich uczestników tego sportowego wydarzenia była ogromna.

Otwarcie mistrzostw z udziałem organizatorów, zawodników i zaproszonych gości odbyło się w dniu 12 czerwca na terenie Hali Widowiskowo - Sportowej zaś w dniu 13 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie mistrzostw. Walki eliminacyjne i repasaże we wszystkich kategoriach wagowych zaplanowane były w dniu 12 czerwca. W tym samym dniu odbyły się walki finałowe. Ostatniego dnia zawodów (13 czerwca) odbyły się walki drużynowe między siłami zbrojnymi Wojska Polskiego.

- Zawody są na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy są bardzo dobrze wyszkoleni - mówi Mateusz Tchoryk, z Sił Powietrznych RP. - Z roku na rok poziom rośnie, jest wielu zawodników, którzy osiągali sukcesy na arenie krajowej lub międzynarodowej.

- Pan generał wykazał się dobrą inicjatywą, ponownie reaktywował Judo, takich imprez powinno być jeszcze więcej - mówi sierżant Mateusz Galiński. - Jest tutaj bardzo wysoki poziom, i na pewno jeśli będzie taka możliwość wezmę ponownie udział w tych zawodach z wielka chęcią.

Pierwsze miejsce w Mistrzostw Wojska Polskiego w judo zajęła drużyna 11 Dywizji Kawalerii Pancernej zdobywając 54 punkty, następnie drugie miejsce 12 Dywizja Zmechanizowana uzyskując 48 punktów.

Trzecie miejsce zajęły Siły Powietrzne z 45 punktami na koncie, z tyloma samymi punktami na czwartym miejscu znalazła się Marynarka Wojenna.

O 39 punktów postarało się Szkolnictwo Wojskowe oraz 16 Dywizja Zmechanizowana zajmując piąte i szóste miejsce.

Ostatnie dwa miejsca zajęły, Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych z wynikiem 33 punktów oraz Wojska Obrony Terytorialnej również z 33 punktami na koncie.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB