Czwartek, 27 lutego 2020. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Zawodnicy Mebli Wójcik wicemistrzami AMP

2019-06-14 11:26:21 (ost. akt: 2019-06-14 11:27:06)
Aleksandra Jędrzejczyk ze Startu Elbląg

Aleksandra Jędrzejczyk ze Startu Elbląg

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Czterech zawodników KS Mebli Wójcik Elbląg wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Krakowie. Elblążanie na co dzień walczący na I-ligowych parkietach, w znacznym stopniu przyczynili się do wywalczenia wicemistrzowskiego tytułu w tych rozgrywkach. Jakub Dąbrowski, Kamil Karczewski, Bartłomiej Ławrynowicz oraz Rafał Stępień, to zawodnicy reprezentujący elbląską drużynę.

Wcześniej jako wychowankowie MKS Truso wywalczyli srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz brązowy medal na mistrzostwach Polski juniorów. Zawodnicy swój warsztat szlifują nie tylko w Elblągu pod okiem trenera Grzegorza Czapli, a także w gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, gdzie studiują.

Drużyna AWFiS wspierana elbląskimi zawodnikami, gładko przeszła kwalifikacje w lidze akademickiej, a potem nie dała rywalom szans w półfinale. Zespół awansował do ogólnopolskiego finału z pierwszego miejsca. W finale poziom rozgrywek był wyrównany, a na parkietach można było spotkać również zawodników z szerokiej kadry narodowej czy Superligi PGNiG.

O awans do finałowego meczu drużyna Gdańska, grając z czterema zawodnikami Mebli Wójcik Elbląg w półfinale wygrała z ubiegłorocznym mistrzem Uniwersytetem Rzeszów, dopiero po rzutach karnych 27:27 (16:12, karne 3:1) a w finale uległa Politechnice Opole 24:30 (15:15)
JK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB