Reklama

Coraz więcej cudzoziemców pracuje nielegalnie

06/07/2019 15:43

Stwierdzili ponad 200 nieprawidłowości w zatrudnieniu oraz nałożyli grzywny na ponad 100 tysięcy złotych. Pogranicznicy z Warmii i Mazur podsumowali pierwsze półrocze odnośnie zatrudnienia obcokrajowców w regionie.

W pierwszym półroczu 2019 roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej objęli kontrolą 2375 (w 2018 r. 1436) cudzoziemców i stwierdzili, że 245 (w 2018 r. 230) obcokrajowców pracowało na terenie Warmii i Mazur niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

— Głównie powtarzającymi się naruszeniami przepisów były: praca bez wymaganego zezwolenia bądź oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcowi oraz praca na innych warunkach niż określone w zezwoleniu lub oświadczeniu — poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG. — W większości byli to obywatele Ukrainy, Białorusi, którzy pracowali niezgodnie z przepisami przede wszystkim: na budowie, w zakładach produkcyjnych, przemysłowych oraz gastronomii.

Po kontrolach pogranicznicy do sądów 50 (w 2018 r. 47) wniosków o ukaranie pracodawców; nałożyli grzywny w drodze mandatu karnego na kwotę 22 600 zł (w 2018 r. 8 850 zł), natomiast sądy wymierzyły kontrolowanym przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę 126 560 zł (w 2018 r. 79 440 zł).

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Reklama

Wideo DziennikElblaski.pl




Reklama