Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Marszałek województwa usłyszał zarzuty

2019-07-10 08:18:49 (ost. akt: 2019-07-10 08:32:02)
Zdjęcie ulistracyjne

Zdjęcie ulistracyjne

Autor zdjęcia: CBA

Aż sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w oświadczeniach majątkowych usłyszał w prokuraturze marszałek województwa pomorskiego. Śledztwo wszczęto po kontroli oświadczeń majątkowych przeprowadzonej przez agentów CBA.

Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili od maja 2017 roku kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2013-2017 przez marszałka województwa pomorskiego.

— W związku z wynikami kontroli biuro skierowało zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podania nieprawdy w złożonych oświadczeniach majątkowych – poinformowali przedstawiciele Wydziału Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - W Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku marszałek usłyszał zarzuty.

Szefowi pomorskiego województwa postawiono sześć zarzutów związanych ze złożeniem fałszywych oświadczeń majątkowych za lata 2013-2016.

Według agentów CBA marszałek nie ujawnił między innymi posiadanych zasobów pieniężnych, nieruchomości gruntowej, czy też zasiadania w radzie nadzorczej fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB