Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Smoki nawiedzą (rzekę) Elbląg

2019-07-22 09:57:27 (ost. akt: 2019-07-22 10:00:57)

Autor zdjęcia: Anetta Ziółkowska/archiwum

Już po raz szósty rzeka Elbląg stanie się areną wodnych zmagań wioślarzy na smoczych łodziach. Wyścigi odbędą się 31 sierpnia 2019 r. jako jedna z wielu atrakcji zbliżającego się XIV Elbląskiego Święta Chleba. Zapisy drużyn trwają do 22 sierpnia. Do udziału zaprasza Klub Turystyki Kajakowej Druzno, Oddział PTTK Ziemi Elbląskiej.

Wyścigi smoczych łodzi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych drużyn utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 20 zawodników: załoga powinna składać się z 16-19 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i jednego dobosza.

W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. Z roku na rok impreza przyciąga nowe drużyny. W 2018 roku wystartowało łącznie 16 osad.

Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika.

Aby wziąć udział w wyścigach, należy do 22 sierpnia wysłać kartę zgłoszeniową lub wypełnić bezpośrednio w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu.

Udział w wyścigach objęty jest symboliczną opłatą statutową w wysokości 50 zł od załogi.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej: www.pttk.elblag.com.pl

Organizator: Klub Turystyki Kajakowej PTTK Druzno, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

źródło: Krzysztof Rydzyński, PTTK Oddział Ziemi ElbląskiejKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB