Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Będzie łatwiej kupić bilet, kolej uruchomi drugą kasę na dworcu

2019-07-24 18:40:35 (ost. akt: 2019-07-24 18:43:41)

Autor zdjęcia: Czytelnik

To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy podróżują, lub planują podróż pociągiem z Elbląga. Po interwencji miasta kolej otworzy drugą kasę. Podróżni się cieszą, ale nie ukrywają, że działania przyszły dość późno.

Wracamy do sprawy kłopotów z zakupem biletów na elbląskim dworcu kolejowym. Przypomnijmy, cierpliwość pasażerów korzystających z przewozów kolejowych z Elbląga była na wyczerpaniu. Chodzi o problem z kasami i gigantycznymi kolejkami. W tej sprawie władze miasta po raz kolejny podjęły interwencję.

— To przechodzi ludzkie pojęcie, to po prostu skandal! — nie kryli irytacji elbląscy pasażerowie, którzy niejednokrotnie nawet blisko godzinę musieli stać w kolejce do jedynej otwartej kasy biletowej na dworcu kolejowym. Kłopot narastał zwłaszcza po rozpoczęciu wakacji. — Żeby chociaż informacja miała inne okienko, bo połowa z tych co przychodzi do kasy, pyta o pociąg na za miesiąc lub na wrzesień — irytuje się pani Katarzyna, nasza rozmówczyni. W efekcie ci, co mają za chwile pociąg, nie mają szans by zdążyć z jego zakupem, A u konduktora trzeba płacić o wiele więcej, niż w kasie.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski po raz kolejny zainterweniował w sprawie obsady kas na elbląskim dworcu kolejowym. Do Przewozów Regionalnych skierowane zostało pismo wskazujące na ten powracający problem.

— O otwarcie dodatkowej kasy dworcowej prezydent zwracał się w minionym roku także w okresie wakacyjnym — poinformował Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

„Reagując na otrzymywane sygnały, odnośnie poruszonego problemu, od mieszkańców nalegam na jak najszybsze i skuteczne kroki zmierzające do otwarcia drugiej kasy biletowej na dworcu w Elblągu. Jako podmioty świadczące usługi dla zaspokajania potrzeb mieszkańców jestem przekonany, że takie udogodnienie będzie nie tylko z korzyścią dla mieszkańców, ale również dla wizerunku spółki kolejowej” – podkreślił w swoim piśmie prezydent.

Jak poinformował elbląski magistrat, w odpowiedzi na interwencję prezydenta Witolda Wróblewskiego w sprawie kas dworcowych, Przewozy Regionalne sp. z o.o. poinformowały, że już w najbliższym czasie dodatkowa kasa w Elblągu powinna zostać ponownie otwarta.

– Ponowne postępowanie przetargowe, jakie ogłosiliśmy w celu wyboru agenta mającego poprowadzić dla nas kasę biletową w Elblągu zostało właśnie zakończone – czytamy w odpowiedzi kolejarzy udzielonej władzom Elbląga. - Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy z wykonawcą usługi. W związku z tym z dniem 1 sierpnia br. kasa powinna zostać ponownie otwarta. Mamy nadzieję, że otwarcie kasy biletowej sprawi, że podróżni odczują znaczącą poprawę sytuacji.

– To bardzo dobra wiadomość, choć szkoda, że tak późno – komentują podróżni na dworcu PKP. – Oby w przyszłym roku sytuacja się nie powtórzyła, i oby kasy działały od początku wakacji albo i wcześniej, kiedy ludzie planują podróże. Wszyscy na tym skorzystają.


Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fela #2767686 | 185.25.*.* 26 lip 2019 07:23

  NAPISZCIE jak juz będzie OTWARTA kasa ,na razie jeszcze nic nie ma.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. łolaboga #2767453 | 195.225.*.* 25 lip 2019 19:06

  No nieprawdopodobne!!! Otworzyli drugą. Cud jakiś.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. halina mymłon #2767325 | 188.147.*.* 25 lip 2019 15:41

  Sukces na miarę 2019 roku. Po monitach i interwencjach otworzono drugą kasę biletową i nie będzie kolejek. Dramat. A później zdziwienie, że ludzie wolą samochód.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Stefan #2767076 | 46.77.*.* 25 lip 2019 08:17

  Tak wyglądają teraz dworce? To jest ta sama Polska? Myślałem, że wszędzie są takie ZABYTKOWE jak dworzec główny w Olsztynie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. On #2766972 | 185.138.*.* 24 lip 2019 21:39

  Oooo kraj sie rozwija

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)