Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

SDH czyli Super Dziwne Historie w Muzeum

2019-07-26 13:01:42 (ost. akt: 2019-07-29 11:17:34)
Animacje propagandowe

Animacje propagandowe

Otacza nas wiele informacji i ciekawych historii. O wielu z nich nie mamy pojęcia, albo w ogóle się w nie nie zagłębiamy, myśląc, że nie są warte naszej uwagi. Często jest jednak tak, że to właśnie te najmniej znane historie okazują się o wiele ciekawsze niż sobie wyobrażamy. W te wakacje można będzie się o tym przekonać.

W ramach akcji „Wakacje w Muzeum”, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu zaprasza na serię spotkań SDH, czyli Super Dziwne Historie. Piątkowy (26 lipca) poświęcony został filmom animowanym z czasów II Wojny Światowej.

- SDH to seria opowieści dotyczących mało znanych niezwykle ciekawych tematów. Pierwsze wakacyjne spotkanie dotyczyło komiksów z okresu II Wojny Światowej i obrazu Polski i Polaków w nich prezentowanych. Odcinek II z kolei również dotyczył historii popkultury – animowanych filmów propagandowych z okresu II Wojny Światowej. Produkowały je zarówno niszowe amerykańskie wydawnictwa uniwersyteckie jak i wielkie wytwórnie filmowe. Do wspierania wysiłku wojennego zachęcali prawie wszyscy znani najwięksi bohaterowie tej formy sztuki. Powoływano do życia też zupełnie nowych… Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp wolny - informuje Piotr Adamczyk z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Kolejne spotkania będą miały miejsce 2, 23 i 27 sierpnia. Będzie okazja brać w takich odcinkach jak: ”Pieniądze i ziemia… o skarbach elbląskich monet ukrytych pod ziemią i nie tylko” prowadzony przez Pawła Wlizło, oraz 'Rewolucje w relacjach damsko-męskich na przestrzeni dziejów” oraz ”Myć się czy nie myć. O higienie na przestrzeni dziejów” prowadzonych przez Piotra Adamczyka.

opr. MR

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB