Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Elbląska dyskusja o LGBT z pedofilią w tle

2019-08-12 08:10:56 (ost. akt: 2019-08-12 08:16:23)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: źródło: gazetaolsztynska.pl

Spory dotyczące osób ze środowiska LGBT dotarły również do Elbląga. Podobnie jak w całym kraju, zdania na temat różnej orientacji seksualnej części Polaków są podzielone, i podobnie jak w innych miastach - emocji w dyskusji nie brakuje.

Tomasz Budziński, działacz polityczny i społeczny, w latach 2016-2019 przewodniczący Młodych .Nowoczesnych w Elblągu i na Warmii i Mazurach, zwrócił naszą uwagę na internetowy wpis radnego miejskiego Rafała Traksa. "Około 40 procent osób ze środowisk LGBT to pedofile. Tam mówią niezależne badania" - napisał na Facebooku członek elbląskiej rady.

— Radny Rafał Traks w okropny sposób zaatakował naszych przyjaciół, którzy nie są heteroseksualni — skomentował z kolei na swoim profilu Budziński. — Wielu z nich mieszka w Elblągu. Obraża on więc mieszkańców własnego miasta. Odwołuje się on do wątpliwych (nazywanych przez siebie "niezależnymi"), badań nieuznawanych przez jakąkolwiek poważną medyczną instytucję na świecie.


— Pedofilia nie jest kwestią orientacji seksualnej. A tym bardziej na pewno 40 procent "osób ze środowisk LGBT" nie jest pedofilami. Jest mi bardzo smutno, że muszę pisać takiego posta. I tym bardziej jest mi smutno, że Elbląg ma takiego radnego — dodał działacz.

— Znam kilku gejów i bardzo ich szanuję. Tylko różnica jest taka, że ci z qwazi parad równości chcą być bardziej homo niż my hetero. Mi nie przeszkadza homoseksualista tylko po co to obnoszenie się obrażanie innych, wyzwiska względem kościoła. Szacunek niech obowiązuje ale w obie strony — odpisał w jednym z komentarzy Traks. - "Badania nad występowaniem pedofilii wśród gejów nie są obce naukowcom. Sprawą zajęli się m.in. dr Freund i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto. Badania przeprowadzone przez dr Freuda wykazały, że 34 proc. homoseksualistów to pedofile, według drugiego naukowca to 32 procent" — dodał powołując się na stronę naszeblogi.pl.

Wpisy te wywołały w intrenecie ożywioną dyskusję.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Robert Koliński #2776379 | 77.255.*.* 13 sie 2019 11:09

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Pan radny Rafał Traks wypisuje oczywiście kompletne bzdury powtarzane za psychoprawicową blog-szczujnią, która powołuje się na kolejne już (piąte co najmniej, jak pamiętam, każde po kolei dezawuowane i przez świat naukowy odrzucane) badania robione przez kolejnych oszołomów, najczęściej kościelnych, choć tym akurat razem próbują z ekspertami b. NRD i Czechosłowacji:) Warto tu zauważyć, że badania na które powołuje się radny Traks (zaczerpnąwszy z niezmierzonych pokładów ignorancji prawicowej blog-szczujni) pochodzą z 1984 roku (świeższych nie udało się znaleźć?:) oraz zostały wielokrotnie zdezawuowane przez środowisko medyczne i naukowe. Co więcej, sami autorzy pracy wyraźnie wskazują w niej na wcześniejsze badania, w których geje nie wykazywali seksualnego zainteresowania dziećmi tej samej płci. Autorzy piszą również wprost, że zgodnie z wynikami, które uzyskali, pedofilia oraz pociąg wobec dojrzałych osób dowolnej płci mają odmienne podłoże: „In light of these findings, it is likely [...] that sex preference in pedophilia is etiologically different from the sex preference of males who prefer physically mature partners of either sex” (s. 198). Inną ciekawostką związaną z tymi badaniami (m.in. wspomnianego tu dr Freunda) jest fakt, że ich autorzy również sami piszą wyraźnie o tym, powołując się tam co najmniej na 17 innych przeprowadzonych badań naukowych, że ofiarami pedofilów (mężczyzn) padały w 2/3 dziewczynki a tylko w 1/3 chłopcy. Tezy powielane przez radnego Rafała Traksa za prawicową szczujnią i fundamentalistycznym oszołomstwem nie mają nic wspólnego z prawdą naukową a służą jedynie nakręcaniu spirali nienawiści przeciwko środowisku osób LGBT+ oraz celom bieżącej kampanii politycznej i nagonce na osoby homoseksualne na wzór tej prowadzonej w hitlerowskich Niemczech w latach 30-tych i 40-tych XX stulecia. Wstyd, panie radny, i to podwójny - po pierwsze, za fundamentalistyczną postawę i udział w brunatnej nagonce na środowisko osób LGBT+, po drugie zaś, za powielanie cynicznej manipulacji i antynaukowych bredni.

  1. normalna #2775714 | 83.23.*.* 12 sie 2019 09:59

   SODOMA i GOMORA pod przykrywką tolerancji

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz