Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Kompetencje fundamentem rozwoju

2019-10-04 09:43:34 (ost. akt: 2019-10-07 11:28:12) Artykuł sponsorowany

W Szwarcenowie (pow. nowomiejski), na terenie PPUH „Ziemar”, znajduje się Centrum Kompetencji BASF. Wieloletnią współpracę z BASF podsumowuje prezes „Ziemaru” Zbigniew Ziejewski.

Od czego rozpoczęła się współpraca firm „Ziemar” i BASF?
Inspiracją do współpracy z BASF był fakt, że ogromną część działalności mojej firmy zajmuje nasiennictwo. Aby rozwijać się i osiągać coraz wyższy poziom w tej dziedzinie, potrzebne są odpowiednie kompetencje, a BASF jest podmiotem, który te kompetencje posiada.


http://m.wm.pl/2019/10/orig/basf-press-foto5-581488.jpg

Jakie działania realizuje Centrum Kompetencji BASF?
Co roku w czerwcu w Centrum Kompetencji BASF organizujemy Dni Pola. Zaproszeni rolnicy mogą zobaczyć, jak wyglądają zasiewy zbóż czy rzepaku, które potraktowane odpowiednimi zabiegami prezentują swój potencjał i wigor. W tym roku podczas Dni Pola BASF miała miejsce premiera wyjątkowego produktu do ochrony zbóż przed chorobami, zawierającego substancję czynną Revysol. Jestem przekonany, że ta substancja i oparte na niej produkty to przyszłość ochrony zbóż, a także innych gatunków roślin uprawnych.
Dzięki współpracy z BASF, na polach produkcyjnych korzystamy z najnowszych rozwiązań tej firmy. Aktualnie w uprawie rzepaku stosujemy Caryx® – preparat do zwalczania chorób i regulowania wzrostu, w uprawie zbóż Systiva® – do zaprawiania materiału siewnego w celu zwalczania patogenów nalistnych i poprawy wigoru roślin jesienią oraz Pontos® – do zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych. Efekty działania tych produktów widać na polach. Mam na myśli lepszą jakość i większą ilość plonów, co z kolei przekłada się na wymierny zysk finansowy.
Dlatego zamierzam w dalszym ciągu bazować na technologiach BASF i korzystać z pomocy specjalistów tej firmy. W Centrum Kompetencji BASF organizujemy też szkolenia dla rolników. Dotyczą one zagadnień związanych z najnowszymi trendami w ochronie roślin i agrotechnice. Dzięki nim rolnicy w różnych okresach sezonu wegetacyjnego obserwują, jak prezentują się zasiewy.
 http://m.wm.pl/2019/10/orig/basf-press-foto9-581487.jpg

Pana największy sukces to…
…firma, którą stworzyłem od podstaw. Zbudowałem nowe obiekty, magazyny, linie do zaprawiania nasion i produkcji pasz. Od 2004 r. korzystałem ze wsparcia inwestycji przy wykorzystaniu dofinansowań z programów unijnych. Działalność firmy opieram na dwóch gałęziach – nasiennictwie i produkcji drobiarskiej.
Cenię sobie ludzi, z którymi współpracuję, otaczam się kompetentną kadrą specjalistów, w tym także ekspertów z BASF. Moim bogactwem jest ich wiedza. Ludzie, z którymi współpracuję i których zatrudniam, to mój największy kapitał.

W czym upatruje pan perspektyw dalszego rozwoju?
Niezwykle istotnym elementem sukcesu jest współpraca, również międzynarodowa. Centrum Kompetencji BASF generuje nowe możliwości rozwoju, podążania za wiedzą, informacją i technologią – i to jest przyszłościowy kierunek.
Chciałbym, aby Centrum Kompetencji BASF służyło nie tylko rolnikom z powiatu nowomiejskiego, ale również powiatów ościennych – i do tego będę dążył.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/basf-press-foto6-581489.jpg

Czy w napiętym grafiku znajduje pan czas na realizacje pasji i marzeń?
Staram się… Moim hobby są szachy i turystyka, szczególnie górska. Także w tej dziedzinie angażowałem się w działalność społeczną.
Byłem prezesem klubu turystyki górskiej, prowadziłem hotele studenckie, byłem pilotem międzynarodowych wycieczek zagranicznych, obszedłem wszystkie pasma górskie Europy, a dzięki współpracy z BASF także Himalaje.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB