Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Trwa głosowanie w budżecie obywatelskim

2019-10-07 07:00:00 (ost. akt: 2019-10-06 16:14:23)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Od 23 września trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. W VII już edycji złożono 80 wniosków na które można głosować do 20 października. Oddać głos można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Poniżej przedstawiamy wnioski, jakie złożyli elblążanie.

Okręg 1
W okręgu nr 1 można głosować na takie inicjatywy jak: plac zabaw i siłownia w Parku Modrzewie, remont najsłynniejszej elbląskiej rzeźby przestrzennej „Batmana”, wykonanie podjazdu dla wózków przy schodach od ul. Płk. Dąbka/Obr. Pokoju do ul. Matejki, remont nawierzchni alejek w Parku Modrzewie wzdłuż ul. Mazurskiej, modernizacja pętli autobusowej przy ul. Odrodzenia, budowa parkingu przy ul. Szarych Szeregów, realizacja monitoringu wizyjnego w dwóch punktach na osiedlu Zawada i „siłownia pod chmurką” w Rubnie.
Z inwestycji małych w tym okręgu mieszkańcy zaproponowali jedynie osiedlowe pikniki rodzinne w Parku Modrzewie oraz wniosek pn. „Bezpieczna i słoneczna Zawada”.

Okręg 2
W okręgu nr 2 swój głos można oddać na: remont alejek w Parku Kajki oraz montaż wodopoju, modernizacja filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej, „Budowa toru rowerowego typu PUMPTRACK” przy ul. Kłoczowskiego oraz remont chodnika przy ul. Szucha.
Z małych inwestycji wybrano: rodzinne leniuchowanie „Nad Jarem”, cykl 3 pikników na trawie, „Rodzina w formie” – organizacja imprezy sportowo-rekreacyjnej na boisku szkolnym SP nr 11, „Biblioteczny odstresownik” – organizacja spotkań tematycznych w filii nr 3 Biblioteki Elbląskiej oraz „Od juniora do seniora. 2 międzypokoleniowe spotkania przy planszy”, SP nr 11

Okręg 3
Mieszkańcy okręgu nr 3 mogą głosować na wykonanie miejsc postojowych w pasie drogowym ulicy Barona oraz remont fragmentu ulicy Barona, wykonanie chodnika przy cmentarzu Agrykola oraz przebudowa ulicy Daszyńskiego.
Z inwestycji małych zgłoszono „Cztery pory roku” – muzykobranie i skakanie, panel muzyczno-sportowy w przedszkolu przy ul. Kopernika, „Mądry, bo zdrowy” – realizacja cyklu zajęć mających na celu upowszechnianie zdrowego stylu życia w Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 oraz „Spotkania z Mistrzem” - pokazanie elbląskiej młodzieży wzorców do naśladowania, drogi do sukcesu w różnych dziedzinach: sport, nauka, kultura, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3.

Okręg 4
Czwarty okręg, to wnioski głównie dotyczące remontów, czyli remont nawierzchni i chodników ul. Starowiejskiej, remont alejek w Parku Traugutta, modernizacja istniejącego oświetlenia wraz z budową nowych punktów świetlnych przy ciągu pieszych łączących osiedle Osiek ze Śródmieściem, przebudowa chodnika przy blokach nr 4,6,8 przy al. Tysiąclecia, remont z przebudową części pasażu przy ul. 1 Maja oraz modernizacja chodnika i schodów przy żłobku przy ul. Zajchowskiego.
Z małych inwestycji zgłoszono 5 wniosków: koncert „Muzyka polska na Warmii i Żuławach”, Katedra pw. św. Mikołaja, Elbląskie Święto Muzyki 2020, „Szkicologia 2020” – cykl plenerów i warsztatów okołorysunkowych, Międzypokoleniowe spotkania artystyczne „Dla juniora i seniora”, SP nr 12, a także pierwsze elbląskie regaty modeli żaglówek na rzece Elbląg.

Okręg 5
Dużo wniosków złożono w okręgu nr 5. Parking wzdłuż ul. Sochaczewskiej, aktywne przejście dla pieszych – ul. Mickiewicza – róg Sochaczewskiej, ul. Mickiewicza – róg ul. Wojska Polskiego, odnowa nawierzchni chodnika w ciągu Al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Sadowej do ul. Komeńskiego wraz z budową ścieżki rowerowej, wymiana nawierzchni chodnika na ul. Kochanowskiego, naprawa/wymiana nawierzchni alejek w parku im. Gen. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, boisko w parku przy ul. Lotniczej, PARK przy PARKingu ul. Lotnicza, remont chodnika wzdłuż ulicy Morszyńskiej oraz projekt i wykonanie zatoki autobusowej na przystanku przy ul. Łęczyckiej.
Małe inwestycje w tym okręgu, to: rodzinne leniuchowanie na trawie, polana obok placu zabaw przy ul. Wyczółkowskiego, Mała Akademia Językowa, SP nr 4, są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina – są gry, które łączą pokolenia, SP nr 16, „Czarowanie na dywanie” – organizacja cyklicznych zajęć dla przedszkolaków, SP nr 25, „Rowerowy zawrót głowy” – organizacja eventu rowerowego dla społeczności uczniowskiej i przedszkolnej, SP nr 25

Głosować można również na inicjatywy ogólnomiejskie. Wśród wniosków znalazły się: zakup trzech smoczych łodzi wraz z osprzętem, wydanie książki „Olimpijskie wspomnienia”, test praktycznego życia, wykonanie zatoczek parkingowych i naprawa chodnika wzdłuż ulicy Ogrodowej, a także odnowienie muszli koncertowej w Bażantarni.

Wnioski ogólnomiejskie, które nie zostały pozytywnie zaopiniowane, to m.in. przywrócenie „Śpiewającej fontanny” – Studni Neptuna na Starym Mieście, aplikacja mobilna SMART CITY ELBLĄG – głosuj, sprawdzaj, udostępniaj, czy dofinansowanie do metody zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Elbląga w roku 2020.

K

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Meloman #2800867 | 109.241.*.* 7 paź 2019 17:04

    Głosujcie na koncert „Muzyka polska na Warmii i Żuławach”, Katedra pw. św. Mikołaja". Jedyny słuszny pomysł. Okręg 4

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Mieszkanka #2800585 | 83.6.*.* 7 paź 2019 09:09

    Czy startujący do Sejmu z naszego Okręgu 34 z list PO Ukrainiec Sycz przeprosił Polaków za Zbrodnie na Wołyniu jakie POpełnił jego ojciec na Polskich dzieciach i rodzinach co z mównicy Sejmowej zarzucił mu poseł Golba oraz za to, że sam mówił iż był chowany w nienawiści do Polaków !!!!! Polacy nie głosujcie na takie osoby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz