Czwartek, 14 listopada 2019. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w Nowakowie

2019-10-18 14:49:10 (ost. akt: 2019-10-18 15:03:08)

Autor zdjęcia: KMP w Elblągu

W Szkole Podstawowej w Nowakowie (gm. Elbląg) odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego dla najmłodszych. W realizacji przedsięwzięcia uczestniczyli policjanci z elbląskiej drogówki, którzy projektowali dla dzieci małe skrzyżowania.

Dzisiaj (18 października) w Szkole Podstawowej w Nowakowie (gm. Elbląg) odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego. Jest to obiekt, na którym można uczyć się i praktycznie ćwiczyć znajomość przepisów ruchu drogowego. To także narzędzie pozwalające od najmłodszych lat wykształcać dobre nawyki, które sprawią, że w prawdziwym ruchu ulicznym, będzie można poczuć się pewniej i jeździć bezpieczniej. Obiekt będzie wykorzystywany do egzaminowania dzieci na kartę rowerową, a także pomocny przy realizacji dużych imprez, np. Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, organizowanego z roku na rok przez elbląski WORD.


Projekt został finansowany przez Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Gminy Elbląg i WORD w Elblągu. Jest to już drugi taki obiekt, który został zbudowany na terenie powiatu elbląskiego. Podobne miasteczko funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Godkowie.

W otwarciu Miasteczka Ruchu Drogowego wzięli udział przedstawiciele WORD, służb mundurowych, samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych z Elbląga oraz najbardziej zainteresowani projektem - dzieci z Nowakowa. Pod opieką nauczycieli i rodziców przygotowały występy i pokazy związane z bezpieczeństwem na drodze. Był też symulator dachowania, który cieszył się również zainteresowaniem dorosłych.

KMP Elbląg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB