Częstochowa zdobyta

2019-10-20 07:00:00(ost. akt: 2019-10-19 21:34:10)
Zdjęcie ilustracyjne

Skra Częstochowa – Olimpia Elbląg 0:2 (0:2) 0:1 – Lewandowski (34) 0:2 – Demianiuk (43)
Olimpia: Madejski-Sedlewski, Lewandowski, Wenger, Balewski, Demianiuk, Krasa (80 Żołądź), Kuczałek, Prytuliak (76 Ryk), Szuprytowski (90 Bednarski), Brychlik (83 Jabłoński)

W 14. kolejce Olimpia odniosła siódme zwycięstwo w tym sezonie, a piąte na boisku rywala. Faworytem spotkania w Częstochowie byli elblążanie i nie zawiedli. Już do przerwy ustalili wynik spotkania. Najpierw w 34 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Lewandowski umieścił piłkę w siatce, a tuż przed przerwą, po główce Cezarego Demianiuka Olimpia podwyższyła rezultat na 2:0. Po przerwie „olimpijczycy” kontynuowali pojedynek i zwycięstwo dowieźli do końca.