Początek kariery zawodowej wiązał się z pracą na oddziale wewnętrznym. Po 24 latach została przeniesiona na oddział pediatryczny. Jak twierdzi Lucyna Młynarska, pielęgniarka z Pasłęka nominowana w plebiscycie Wielkie Serca, najważniejsza jest pomoc drugiej osobie.
- Po szkole w 1981 roku moją pierwszą pracą była praca na oddziale wewnętrznym – opowiada pani Lucyna. - Pracowałam tam 24 lata i sprawiało mi to ogromną przyjemność. Praca przy pacjencie, przy osobie chorej, pomaganie mu, dbanie, żeby miał czyste łóżko, żeby był nakarmiony, żeby wszystkie zabiegi miał wykonane, to sprawiało mi ogromną satysfakcję.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!