Elblążanki przegrały z Zagłębiem jednym punktem

2019-10-24 16:04:24(ost. akt: 2019-10-24 16:09:19)

SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH. W wyjazdowym meczu 6. kolejki Start do ostatnich sekund walczył z wicemistrzem Polski. Niestety, elblążanki przegrały różnicą zaledwie jednego gola, a o wszystkim zadecydowały dwa niewykorzystane rzuty karne...
• Metraco Zagłębie Lubin — Start Elbląg 24:23 (16:13)
START: Pająk, Orowicz — Choromańska 1, Cygan 5, Dronzikowska 1, Kaczmarek, Garczarczyk 1, Pękala, Rancić, Shupyk 9, Stapurewicz 2, Trbović, Waga 4, kary: 6 min
Najwięcej dla Zagłębia: Górna 7, Grzyb 5, Pielesz 4, kary: 12 min

Drużyna elbląska pojechała do Lubina po zwycięstwo, bo chciała wreszcie skończyć z określeniem, że „Zagłębie jej nie leży”. Jednak lepiej w mecz „weszły” gospodynie, które zaczęły od prowadzenia 2:0. Co prawda elblążanki po dwóch trafieniach Katarzyny Cygan doprowadziły do remisu, ale kolejne minuty należały do rywalek, które po kwadransie wygrywały już 9:4. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy nie poddały się jednak i zaczęły gonić wynik.

Grę elblążanek napędzały kapitan zespołu Joanna Waga oraz Alona Shupyk, która stanowiła największe zagrożenie dla bramkarek Zagłębia. Jednak po 20 minutach drużyna z Dolnego Śląska nadal wygrywała pięcioma bramkami (12:7), dopiero 5 minut przed przerwą po golach Wagi i Aleksandry Garczarczyk elblążankom udało się częściowo odrobić straty (13:10).

Po przerwie sprawę w swoje ręce wzięły elblążanki, które po rzutach Katarzyny Cygan (3), Shupyk i Wagi wyszły na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu (18:17).

Niestety, od tego momentu nastąpił przestój w Starcie, co natychmiast w rywalki, w 48. min odskakując na 3 trafienia (21:18). Trener Niewrzawa rotował składem i po golu Aleksandry Dronzikowskiej w 55. min był remis 22:22. Dwie minuty przed końcem po rzucie Jovany Milojević podopieczne Bożeny Karkut objęły prowadzenie 24:23 i nie oddały go już do końca, choć dwukrotnie przy piłce były elblążanki.
Wynik mógł być inny, bo wcześniej rzutów karnych nie wykorzystały Milica Rancić oraz Shupyk.

W sobotę o godz. 17 w hali MOS przy ul. Kościuszki na zakończenie pierwszej rundy Start podejmie Piłkę Ręczną Koszalin. Drużyna gości po dwóch zwycięstwach z rzędu opuściła przedostatnie miejsce w tabeli i zaczyna się piąć ku górze. Faworytem są jednak elblążanki, które nadal okupują trzecią lokatę w tabeli.

* Inne wyniki 6. kolejki: Piłka Ręczna Koszalin — Ruch Chorzów 30:22 (15:11), KPR Kobierzyce — Perła Lublin 21:22 (9:11), Piotrcovia Piotrków Tryb. — Eurobud JKS Jarosław (15:9)