Połowiczny sukces Olimpii

2019-11-03 11:01:45(ost. akt: 2019-11-03 11:03:04)
Zdjęcie ilustracyjne

W meczu 16 kolejki Olimpia Elbląg będąca zdecydowanym faworytem w meczu z Legionovią Legionowo zanotowała remis, tracąc 3 punkty na 2 minuty przed zakończeniem spotkania.
Legionovia Legionowo – Olimpia Elbląg 2:2 (1:2)
0:1 Kuczałek (20)
1:1 Będziszak (33)
1:2 Lewandowski (35)
2:2 Podliński (88)

Olimpia grała w składzie: Madejski – Balecki, Wenger, Lewandowski, Sedlewski, Demianiuk(17 Jabłoński), Kuczałek, Krasa, Prytuliak(66 Żołądź), Szuprytowski, Brychlik(89 Miller).

Będąca w tym sezonie w dobrej dyspozycji drużyna Olimpii jechała do Legionowa po 3 punkty. Elblążanie tym razem odnieśli jednak połowiczny sukces. W tabeli jak do tej pory wyprzedzali swojego rywala aż o 20 punktów i byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Mecz zaczął się pomyślnie dla elblążan, którzy już w 20 minucie po główce Michała Kuczałka objęli prowadzenie 1:0. Jednak w 33 minucie zawodnik gospodarzy – Będziszak doprowadził do wyrównania. Gospodarze nie cieszyli się długo tym prowadzeniem, bo 2 minuty później Tomasz Lewandowski po stałym fragmencie gry, znów wpisał się na listę strzelców i Olimpia w tym momencie prowadziła 2:1.

Jeszcze do przerwy goście mieli jedną ze znakomitych sytuacji, ale nie potrafili jej wykorzystać. Po przerwie cały czas trwała wyrównana walka. Gospodarze nie mając nic do stracenia, grali bardzo ambitnie do końca i na 2 minuty przed zakończeniem tego pojedynku zdobyli wyrównującego gola, a na listę strzelców wpisał się Podliński. Ten wynik jest połowicznym sukcesem Olimpii i trzeba przyznać, że jest to niespodzianka.