Wymęczone zwycięstwo Startu [ZDJĘCIA]

2019-11-03 20:00:32(ost. akt: 2019-11-03 22:53:08)

W miniony weekend, piłkarki ręczne Superligi rozpoczęły drugą rundę rewanżową w serii zasadniczej. Start Elbląg podejmował Ruch Chorzów i zainkasował 3 punkty.
Start Elbląg – Ruch Chorzów 27:26 (16:15)

START: Orowicz, Pająk – Choromańska, Waga (5), Garczarczyk, Pękala (2), Cygan, Kaczmarek, Trbovič, Szulc, Shupyk (6), Dronzikowska (2), Stapurewicz (1), Rančić (11).

Przed meczem zdecydowanym faworytem były elblążanki i tylko zwycięstwo wchodziło w rachubę. Jednak drużyna gości się postawiła i walczyła jak równy z równym. Do przerwy prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Raz prowadził Start, to następnym razem Ruch. Nie więcej niż różnicą jednego gola. O tym, jak wyrównany był to pojedynek niech świadczy fakt, iż na tablicy wyników 14 razy pokazywał się remis.

Po przerwie, w 38 minucie, elblążanki wygrywały już 21:18, ale chorzowianki odrobiły te straty. O zwycięstwie Startu zadecydowało ostatnie 10 minut gry. Wówczas to podopieczna trenera Andrzeja Niewrzawy zdobyły 4 gole, a zespół Michała Boczka 3 i ostatecznie mecz wygrały gospodynie 27:26. Tym samym stały się bogatsze o kolejne 3 punkty.