Start Elbląg bogatszy o 3 punkty [ZDJĘCIA]

2019-11-09 21:31:51(ost. akt: 2019-11-10 00:46:22)

SUPER LIGA PIŁKI RĘCZNEJ KOBIET: W sobotę w ramach dziewięciu spotkań Start Elbląg podejmował Piotrcovię Piotrków Trybunalski i zainkasował komplet punktów.
Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:30 (13:13)

START: Orowicz, Pająk, - Chorowańska 1, Waga 4, Garczarczyk 3, Pękala 2, Cygan 2, Trbović 2, Szulc, Shupyk 9, Dronzikowska 4, Stapurewicz 1, Rancić 5.

Lepiej w mecz weszły elblążanki, które po siedmiu minutach gry prowadziły już 5:2. Wystarczyła jednak chwila przestoju Startu by Piotrcovia wykorzystała ten moment słabszej gry i po kwadransie wyszła na prowadzenie 8:6. Od tego momentu podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy goniły wynik i na pięć minut przed przerwą doprowadziły do remisu 12:12, by pierwszą część meczu zakończyć remisem 13:13. Po przerwie gospodynie wyszły zmobilizowane, wrzuciły wyższy bieg i w 39 minucie po siedmiu golach z rzędu prowadziły 20:13. Piotrkowianki jednak się nie poddawały. Zaczęły walczyć jak równy z równym aż były w tym momencie gry bardziej skuteczniejsze, w 48 minucie przegrywały już tylko 21:23. Decydujący cios w końcówce meczu zadały Alona Shupyk i Aleksandra Garczarczyk, które wpisują się na listę strzelczyń zapewniając swojej drużynie komplet trzech punktów.

Po dziewięciu kolejkach w tabeli prowadzi: Perła Lublin 27 punktów, przed Zagłębiem Lublin 18 punktów, Startem Elbląg 16 punktów, KPR Kobierzyce 15 punktów, Eurobudem JKS Jarosław 13 punktów oraz Młynami Stoisława Koszalin 10 punktów, Piotrcovia Piotrków Trybunalski 6 punktów, a tabelę zamyka Ruch Chorzów punktów 3.