Olimpia tylko remisuje z Garbarnią [ZDJĘCIA]

2019-11-09 22:21:34(ost. akt: 2019-11-10 01:45:13)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

II LIGA PIŁKI NOŻNEJ: W ostatnim meczu rundy jesiennej Olimpia Elbląg przed własną publicznością zremisowała z Garbarnią Kraków 1:1 (0:0).
Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1 (0:0)

1:0 - Miller (78), 1:1 - Kowalski (83 karny)

W meczu tym za faworyta uważani byli elblążanie i nikt w ich zespole nie dopuszczał myśli o stracie chociażby punktu. Jednak co innego w teorii, a co innego w praktyce. Już w pierwszej części meczu goście pokazali się z jak najlepszej strony i udowodnili swoją grą, że łatwo tym razem Olimpii nie będzie i tak też było. W pierwszej części spotkania gra miała charakter wyrównany, a groźniejszych sytuacji można było policzyć na palcach jednej ręki. Olimpia miała optyczną przewagę, ale nie miała pomysłu na strzelenie gola. Po przerwie każda ze stron dążyła do zmiany wyniku. Już w 59 minucie elblążanie mogli wyjść na prowadzenie ale Przemysław Brychlik uderzył nieczysto w piłkę i ta stała się łupem bramkarza. Jednak Olimpia w dalszym ciągu atakowała, dużo robiła gry ale też nie potrafiła zagrać bardziej skutecznie. Jednak w 78 minucie przy ulicy Agrykola nastąpiła radość, bo oto Michał Miller oddał strzał z 15 metrów i piłka po jego uderzeniu ugrzęzła w siatce. Długo tym powadzeniem Olimpia się nie cieszyła, bo tuż przed końcem spotkania Tomasz Lewandowski w polu karnym sfaulował Michała Feliksa.Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się zawodnik gości Jakub Kowalski i w ten sposób doprowadził do remisu. W końcówce Olimpia zyskała znaczną przewagę ale na decydujący cios zabrakło jej czasu.