Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Stok nie zostanie uruchomiony? [ZDJĘCIA]

2019-11-13 19:00:00 (ost. akt: 2019-11-13 17:26:17)

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Kolejny sezon zimowy bez narciarzy na Górze Chrobrego? Wiele wskazuje na to, że taki scenariusz będzie miał miejsce. Oficjalnie jednak nikt nie mówi o losie stoku.

Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego wydzierżawiło od miasta stok w 2010 roku. Od tego czasu przedsiębiorstwo zajęło się budową infrastruktury wyciągu i systemów naśnieżania. Zainwestowano w to około 6 mln zł. Niesprzyjająca pogoda, brak śniegu, to wszystko spowodowało, że firma musiała inwestować w górę coraz więcej pieniędzy. W konsekwencji w 2018 roku przedsiębiorstwo wprost przyznało, że nie uruchomi stoku w kolejnym sezonie.

Po tej informacji pojawił się pomysł, żeby elbląski samorząd przejął wyciąg narciarski. Pod taką petycją podpisało się 3,5 tysiąca osób. Na mocy ustaleń zespołu negocjacyjnego samorząd chciał odkupić infrastrukturę stoku za 1,3 mln złotych netto w trzech rocznych ratach, jednak rozmowy na ten temat z PT Góra Chrobrego utknęły w martwym punkcie w kwietniu 2018 roku, gdy ówczesna Rada Miejska głosami klubu PiS nie zgodziła się, by ten temat był głosowany na sesji.

Obecnie infrastruktura stoku jest zajęta przez komornika Jacka Bortnika. Na jakim etapie jest postępowanie komornicze? Niestety, komornik nie udziela żadnych informacji na ten temat. Obowiązuje go tajemnica służbowa.

Również wierzyciel, miasto Elbląg, nie mówi zbyt wiele w tej sprawie: „W odpowiedzi na pytania dotyczące Góry Chrobrego informuję, że temat jest cały czas analizowany. Trwają ekspertyzy sprzętu. Efekty tych prac w pierwszej kolejności zaprezentowane zostaną Radzie Miejskiej” – informuje Joanna Urbaniak, rzeczni prasowy prezydenta Elbląga.

Co na to elblążanie? – Ja to tam tylko z wnukiem na sanki chodziłem – przyznaje pan Stanisław. – Myślę, że jak spadnie śnieg, to górek w Elblągu jest kilka i znajdziemy inną. – Byłam tam ze dwa razy – opowiada pani Basia. – Szkoda, że już jest wszystko zamknięte. Nie kojarzę, żeby taka atrakcja była gdzieś w okolicy. Wielka szkoda. – Ja jeździłem i żałuję że pewnie będzie nieczynne – dodaje pan Darek.


K

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. er #2818762 | 83.23.*.* 14 lis 2019 11:35

    Miasto powinno odkupić od komornika.Żeby zatrzymać ludzi w mieście , muszą być nie tylko praca lecz obiekty do zabawy i relaksu , a tych ubywa :basen ,stok narciarski,amfiteatr.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz