Cenny remis Olimpii we Wronkach

2019-11-16 18:37:37(ost. akt: 2019-11-16 18:38:19)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

DRUGA LIGA PIŁKI NOŻNEJ: Podopieczni trenera Adama Nosonia od 5 października nadal są bez porażki. Dziś w pierwszym pojedynku rundy rewanżowej w meczu awansem z rundy wiosennej zmierzyli się z Lechem II Poznań i osiągnęli cenny remis uzyskując rezultat 1:1.
Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 1:1 (1:0)
1:0 – Muhar (16), 1:1 – Miller (50)

OLIMPIA: Madejski – Balecki, Kuczałek, Wenger, Sedlewski, Demianiuk, Żołądź, Krasa, Miller (87 Prytuliak), Szuprytowski, Brychlik (77 Jabłoński).

W meczu tym w zespole gospodarzy wystąpiło aż 5 podstawowych zawodników z pierwszego zespołu, którzy na co dzień występują w Ekstraklasie. Gospodarze, szybko, bo już w 16 minucie objęli prowadzenie ze strzału Karlo Muhara. Od tego momentu gospodarze mecz mieli pod swoją kontrolą, strzelali z różnych pozycji, ale piłka niecelnie mijała światło bramki. Elblążanie nastawili się na grę z kontry, ale mało stwarzali groźniejszych sytuacji. Jednak tuż przed przerwą wyprowadzili kontrę, która o mało co po strzale Millera nie zakończyła się zdobyciem bramki.

Po przerwie w 50 minucie Olimpia dopięła swego. Po rzucie rożnym wykonanym przez Damiana Szuprytowskiego piłkę z pola karnego do siatki skierował Michał Miller i na tablicy wyników pokazał się rezultat 1:1. Mimo obustronnych ataków i nielicznych strzałów na bramkę z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

W następnej kolejce, w najbliższą sobotę, Olimpia zagra w Polkowicach o ligowe punkty z tamtejszym Górnikiem.