Jest praca! Jak zostać funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej? Jakie są wymagania?

2019-11-20 09:46:07(ost. akt: 2019-11-20 09:53:29)

Autor zdjęcia: nadesłane

Trwa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej w woj. warmińsko-mazurskim. Kandydaci chętni do pełnienia służby mogą składać dokumenty do 26 listopada 2019 roku.
Na osoby, które z wynikiem pozytywnym przejdą poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, czeka 40 etatów w oddziałach celnych w Olsztynie (Miejsce Wyznaczone
w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach), Iławie, Bezledach, Gołdapi, Gronowie
i Grzechotkach a także w Dziale Dochodzeniowo-Śledczym oraz Dziale Realizacji i Służby Dyżurnej.

Ciekawa praca, możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji, korzystne warunki finansowe a także możliwość otrzymania emerytury po 25 latach służby - takie warunki oferuje chętnym Służba Celno-Skarbowa.

Jak wygląda rekrutacja? Proces kwalifikacyjny do służby składa się z kilku etapów:
- złożenie kwestionariusza osobowego a także innych dokumentów
- test wiedzy
- test psychologiczny i kompetencyjny
- rozmowa kwalifikacyjna
- ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do Służby w Służbie Celno-Skarbowej.

Funkcjonariuszem Służby Celno-Skarbowej może być osoba będąca obywatelem polskim, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, korzystająca z pełni praw publicznych, ciesząca się nieposzlakowaną opinią, posiadająca stan zdrowia pozwalający na pełnienie służby na określonym stanowisku, nie karana.

Do zadań na stanowiskach, na które prowadzona jest rekrutacja należeć będzie m.in. obsługa zgłoszeń celnych, kontrola celna podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługa urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wymiar należności celnych i podatkowych, prowadzenie kontroli celno-skarbowych, wszczynanie oraz prowadzenie postępowań
o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Na osoby, które rozpoczną służbę w Służbie Celno-Skarbowej czekają liczne szkolenia umożliwiające zdobycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, a co za tym idzie dają szerokie możliwości rozwoju zawodowego.

Pensja nowozatrudnionego funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej po przyjęciu do służby to uposażenie zasadnicze oraz różnego rodzaju dodatki i premie – np. dodatek za stopień służbowy, dodatek za wieloletnią służbę, dodatek kontrolerski, dodatek za służbę w porze nocnej, dodatek za przedłużony czas służby oraz inne uzasadnione szczególnymi właściwościami, kwalifikacjami i umiejętnościami, a także nagroda roczna (czyli tzw. trzynastka). Kolejnym atutem zatrudnienia jako funkcjonariusz w Służbie Celno-Skarbowej jest dodatkowy urlop wypoczynkowy oraz możliwość nabycia praw do emerytury mundurowej.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w umundurowanej formacji, jaką jest Służba Celno-Skarbowa funkcjonująca w ramach Krajowej Administracji Skarbowej, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dot. prowadzonego naboru, które dostępne są na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie w zakładce Ogłoszenia/Nabór/Oferty pracy i służby w KAS.

st.rachm. Marta Rosiak, Oficer Prasowy Wieloosobowe Stanowisko Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej, Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tryzub #2858119 | 5.173.*.* 28 sty 2020 19:03

    Czy mozna zostac celnikiem gdy kiedys przemycalem papierosy

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. mam lat 50+ #2821297 | 37.8.*.* 20 lis 2019 11:59

    czey jest szansa zostać jakimś zabiurkowcem? Mam w tym doświadczenie i kwalifikacje.

    odpowiedz na ten komentarz

  3. 2800 brutto dla mł. specjalisty #2821262 | 5.172.*.* 20 lis 2019 10:34

    Jakieś jeszcze pytania ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)