Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Potrącenie pieszej przy ul. Robotniczej

2019-12-10 15:14:01 (ost. akt: 2019-12-10 16:14:17)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Dziś (10.12) w okolicy kościoła znajdującego się przy ulicy Robotniczej doszło do potrącenia kobiety.

Kierujący pojazdem to 83-letni mężczyzna, potrącona trafiła do szpitala w celu przeprowadzenia badań lekarskich. Trwają procedury mające zweryfikować, czy zdarzenie zostanie uznane za kolizję, czy wypadek. Do sądu skierowany zostanie wniosek o zatrzymanie prawa jazdy mężczyzny lub wykonanie badań sprawdzających, czy jego stan zdrowia pozwala na kierowanie autem.

Aktualnie seniorzy nie mają obowiązku wykonywania odpowiednich badań stwierdzających, czy nadal są w stanie kierować pojazdem. Co może sprawiać im największe trudności? Pogorszenie wzroku, wydłużony czas reakcji, kłopoty z oceną odległości, problemy ze słuchem. — Czasami trudno jest się rozstać z możliwością kierowania samochodem — mówi Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Warto jednak wykonywać takie badania.

Przypominamy, że policjant w trakcie kontroli ruchu drogowego jest uprawniony do występowania w uzasadnionym przypadku z wnioskiem o ocenę stanu zdrowia kierującego pojazdem.

kk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kierowca ! #2833091 | 84.138.*.* 10 gru 2019 21:44

    Majac 83 lata i jeszcze sie nie nauczyl przepuszczac na przejsciu , To juz sie tego nigdy nie nauczy , Bedzie lepiej dla niego zeby juz tego Prawa Jazdy nie otrzymal , bo nastepnym razem moze zabic czlowieka ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz