Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

90-latka ofiarą oszustów

2019-12-13 12:32:28 (ost. akt: 2019-12-13 12:36:07)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Sytuacja jak z policyjnego, filmowego klipu tylko, że ta nie zakończyła się dobrze. 90-letnia kobieta przekazała oszustowi 6 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon z informacją, że jej syn spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj na terenie Elbląga. Policjanci odnotowali kilka prób telefonicznego wyłudzenia pieniędzy. Sprawcy wybrali osobę, która uwierzyła w ich historię.

Najpierw starsza kobieta odebrała telefon od osoby, która poinformowała, że jej syn spowodował wypadek samochodowy i z tego tytułu będzie miał kłopoty. Kobiecie powiedziano, że kłopotów może uniknąć jeżeli przekaże 6 tysięcy złotych. Po pieniądze zgłosi się kolega poszkodowanej w wypadku kobiety. Staruszka przekazała następnie pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który przyjechał do jej mieszkania. Niedługo później zorientowała się, że to oszustwo.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają oraz apelują do opiekujących się starszymi osobami o rozmowy i wyczulanie ich na tego typu sytuacje. Dla przypomnienia zamieszczamy również policyjny klip prewencyjny dotyczący oszustw tą właśnie metodą.


KMP w Elblągu

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lecner #2835144 | 5.173.*.* 13 gru 2019 21:51

    Tym razem naiwna staruszka straciła 6 tyś zł.,ale są sytuacje gorsze,bo łatwowierni emeryci tracą po50 -80tyś, zł i pewnie tych pieniędzy nie odzyskają. ciągle jednak słyszymy jacy to ci emeryci biedni są,na chleb i lekarstwa im nie starcza,czekają jak im Kaczyński da 13 oraz 14 emeryturę(kosztem niepełnosprawnych),a tymczasem chomikują po domach znaczne kwoty,których tak głupio się pozbywają

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz