Wybrano go po raz drugi do pełnienia funkcji sołtysa. Pierwsze cztery lata poświęcił na zbudowanie więzi między mieszkańcami. Dziś Adam Becmerowicz, sołtys Karczowisk Górnych jest bardzo dumny ze swojej wsi. W powiecie elbląskim aktualnie zajmuje I miejsce w naszym plebiscycie na Super Sołtysa.
Pierwszą kadencje jako sołtys poświęcił na integrowanie społeczności wsi. - W tamtym roku skończyłem pierwszą kadencję, mieszkańcy sołectwa Karczowiska obdarowali mnie drugą kadencją, także bardzo się cieszę, że zdobyłem ich zaufanie – opowiada sołtys. - Ļrzez pierwsze cztery lata u nas w sołectwie było integrowanie się mieszkańców. Po czterech latach wypracowaliśmy u siebie takie swoje rzeczy, które weszły nam już w krew. Mamy swoje święta, na przykład Dzień Kobiet. 8 marca panie zapraszane są do świetlicy, gdzie uroczystość jest już przygotowana i nic nie muszą robić, tylko miło spędzać czas, ponieważ my, panowie wszystkim się zajmujemy i je obsługujemy. Panie są wówczas naszymi gośćmi. Myślę, że tą uroczystość będziemy utrzymywali jako tradycję naszego sołectwa.Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!