Wysokie zwycięstwo Olimpii

2020-02-13 11:06:35(ost. akt: 2020-02-13 11:07:44)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: zdjęcie archiwalne Marek Lewandowski

PIŁKA NOŻNA\\\II-ligowa Olimpia Elbląg w środę rozegrała piąty mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Adama Noconia zmierzyli się na wyjeździe z III-ligowym Bałtykiem Gdynia, wygrali pewnie 4:1, będąc zdecydowanie lepszym zespołem, we wszystkich elementach gry.
•Bałtyk Gdynia — Olimpia Elbląg 1:4 (1:1)

0:1 — Szuprytowski (15 karny), 1:1 — Trytko (33), 1:2 — Prytuliak (52 karny), 1:3 — Sarnowski (59), 1:4 — Milanowski (83)

OLIMPIA: I połowa: Rutkowski — Balewski, Wenger, Lewandowski, Sedlewski, Kuczałek, Krasa, Miller, Szuprytowski, Demianiuk, Brychlik, II połowa
Madejski — Morys, Sarnowski, Rozumowski, Ziewiec, Milanowski, Bednarski, Bucio, Prytuliak, Ryk, Braniecki.

Tym razem elblążanie zagrali na stadionie Narodowym rugby w Gdyni. Ponownie trener Olimpii, Adam Nocoń zagrał na dwa składy. W pierwszej odsłonie meczu wystąpiła zdecydowanie silniejsza jedenastka, niż ta w drugich 45 minutach, w której wystąpiło aż dziewięciu młodzieżowców, a mimo to więcej bramek zdobył w czasie gry, ten drugi zespół.

Goście od początku rozpoczęli z dużym rozmachem, atakując bramkę gospodarzy. Już po kwadransie gry wyszli na prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został Damian Szuprytowski i sam poszkodowany, zamienił "11" na gola. W 33 min był już remis, kiedy to Przemysław Trytko, strzałem z pola karnego doprowadził do wyrównania. W tej części meczu, pojedynek przebiegał pod dyktando Olimpii, ale brakowało jej skuteczności.

Po przerwie nadal inicjatywa należała do elblążan. W 52 min arbiter znów podyktował rzut karny dla Olimpii. Po faulu w polu karnym na Oskarze Ryku, pewnym egzekutorem karnego okazał się Oleksij Prytuliak. Kolejne gole zdobywała już młodzież. Najpierw piłkę do siatki skierował 17-letni Łukasz Sarnowski, a wynik spotkania ustalił 19-letni Sebastian Milanowski.W sobotę Olimpia rozegra u siebie na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 12 kolejny mecz, tym razem z Huraganem Morąg. Dwie godz później III ligowa Concordia Elbląg na tymże stadionie zmierzy się III-ligowym KP Starogard Gd.