Czytelnicy wybrali najpopularniejszych sportowców 2019 [ZDJĘCIA]

2020-02-16 14:39:13(ost. akt: 2020-02-16 15:02:19)

Po raz drugi z rzędu sekcja kajakarstwa Olimpii Elbląg świętowała swój sukces. W plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego wygrał Przemysław Rojek. W ubiegłym roku triumfowała jego koleżanka Marta Witkowska. Wyniki głosowania Czytelników ogłosiliśmy w sobotę podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn. Wśród laureatów znaleźli się także: Trener roku, Talent roku, których wybrała kapituła redakcji. Natomiast najlepszą siłownię fitness wybrali Czytelnicy
W sobotni wieczór, podczas Balu Sportowca w Hotelu Młyn ogłosiliśmy wyniki czternastego plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Dziennika Elbląskiego

Głównymi bohaterami balu byli oczywiście sportowcy - laureaci. Gościliśmy także między innymi parlamentarzystów, samorządowców, przedsiębiorców, partnerów naszego plebiscytu, trenerów, działaczy, a także przedstawicieli elbląskich klubów sportowych. Uroczyste ogłoszenie wyników transmitowaliśmy na www.dziennikelblaski.pl. oraz na naszym fanpage na facebooku. Uroczyste otwarcie gali tradycyjnym już zwyczajem dokonał prezes spółki Grupy WM Jarosław Tokarczyk. Nasi Czytelnicy po raz kolejny docenili świetną postawę kajakarzy Olimpii Elbląg, którzy w minionym roku zdobyli aż 33 medale mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. To oni z blisko dziesięciu tysięcy nadesłanych SMS-ów, zdominowali plebiscyt. W dziesiątce najpopularniejszych sportowców za miniony rok aż czterech reprezentantów tego klubu znalazło się wśród najlepszych. Najpopularniejszym okazał się Przemysław Rojek, aktualny reprezentant Polski juniorów, mistrz Polski juniorów w konkurencji olimpijskiej w K-1 na dystansie 1000 metrów, uczestnik mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy, który zdobywał punkty dla naszego kraju. Oprócz Rojka w "dziesiątce" znalazło się jeszcze trzech innych sportowców - kajakarzy tego klubu, a mianowicie: Gabriel Gładykowski, który zajął czwartą lokatę, ubiegłoroczna triumfatorka plebiscytu Marta Witkowska znalazła się na piątym miejscu, a Igor Komorowski uplasował się na ósmej pozycji. Jakby tego było mało, trenerem roku 2019 został Wojciech Załuski trener elbląskich kajakarzy, a talentem roku podopieczny trenera Załuskiego Paweł Krause. Zwycięzca plebiscytu, jak i jego koledzy: Gładykowski, Krause, a także Witkowska przebywają obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej w Milfontes (Portugalia), skąd wszystkim uczestnikom balu przekazali filmowe pozdrowienia, a także mówili o swoich celach na ten sezon, dziękowali rodzicom, szkoleniowcom i sponsorom.. Na drugim miejscu znalazł się głosami czytelników Adrian Durma (kickbokser). To jedyny jak dotąd elblążanin w tej dyscyplinie sportu, który zdobywał medale na mistrzostwach Świata i mistrzostwach Europy, a także w Pucharach europejskich jak i pucharach światowych. Nasi Czytelnicy docenili także, po raz kolejny golfistę Krzysztofa Sosnowskiego, który w poprzednim plebiscycie był drugi, i teraz znów znalazł się na podium zajmując trzecie miejsce. Wśród laureatów na Najpopularniejszego Sportowca "Dziennika Elbląskiego" znaleźli się też przedstawiciele kilku innych dyscyplin sportowych: piłkarz III-ligowej Concordii Elbląg Radosław Bukacki, Michał Bryl - niepełnosprawny uczestnik Olimpiad Specjalnych. Piotr Różalski (triatlonista), a dziesiątkę zamknął - pięściarz Dawid Dziuwe.

Podczas sobotniej gali przyznaliśmy również wyróżnienia i tytuły dla Trenera Roku i Talent Roku. Redakcyjna Kapituła doceniła pracę trenera kajakarzy Wojciecha Załuskiego a najbardziej obiecującym talentem został zawodnik sekcji kajakowej Paweł Krause. Było też i wyróżnienie dla najlepszego klubu fitness , którym został klub "Generacja Fitness"

LAUREACI
Trener Roku: Wojciech Załuski (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Z kajakami związany od 10 roku życia. Jako zawodnik rozpoczął karierę w Olimpii Elbląg pod okiem trenerki Agnieszki Banaś. Od 3,5 roku jest trenerem w elbląskim klubie
W tym czasie jego podopieczni zdobyli ponad 90 medali mistrzostw Polski. W minionym sezonie zdobyli ich 33. Jego zawodnicy z powodzeniem startują także na zawodach międzynarodowych. Klub w minionym sezonie, dokonał nie lada wyczynu. Z 59 miejsca awansował na 5 miejsce w rankingu Polskiego Związku Kajakowego

Talent Roku: Paweł Krause (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Jest zawodnikiem kadry narodowej juniorów. Objęty został programem szkoleniowym szczebla centralnego, przygotowującym się do udziału w mistrzostwach Europy i świata. Jest mistrzem Polski w K-4 na dystansie 500 m i brązowym medalistą w olimpijskiej prestiżowej konkurencji K-1 na 1000 m

SIŁOWNIA FITNESS
Najlepszą siłownią w Elblągu, Czytelnicy uznali klub o nazwie "Generacja Fitness" Klub ten wyróżnia się rodzinną atmosferą i ciepłym klimatem. Kadra i instruktorzy ciągle się dokształcają. Dodatkowo Klub prowadzi zajęcia kulturystyczne pod fachową swoich trenerów

10. Najpopularniejszych Sportowców "Dziennika Elbląskiego"

1. Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Jedna z największych nadziei elbląskiego kajakarstwa, co potwierdził w ubiegłym roku, bardzo dobrymi wynikami. Ten 18-letni kajakarz wywalczył tytuł mistrza Polski w K-1 na dystansie 1000 m. Jest w kadrze narodowej. Reprezentował barwy Polski na mistrzostwach świata, gdzie w K-2 na 1000 m zajął dziewiąte miejsce, a na mistrzostwach Europy był piąty.

2. Adrian Durma (UKS Silvant Kajak Elbląg, kickbokser)
Miniony sezon może zaliczy do najbardziej udanych w swojej karierze.3-krotnie wywalczył Puchar Europy (2 razy w Czechach w formule light contact i raz na Słowacji w kick light) Mistrz Polski seniorów w light - contact i w point=lighting. To także mistrz Polski Służb Mundurowych w tej formule. Zdobywca brązowych medali na MŚ i Pucharze Świata.

3. Krzysztof Sosnowski (Tokary Golf Club Pasłęk, golf)
W minionym roku zagrał w ponad 25 turniejach w kategorii wiekowej juniorów, będąc zawsze na podium. To aktualny wicemistrz kraju w tej kategorii wiekowej. Jego rekord życiowy to 71 uderzeń na 18-dołkowym polu. Jego sukcesy zostały docenione. Jest w kadrze Polski juniorów

4. Gabriel Gładykowki (olimpia Elbląg, kajakarstwo)
W sezonie 2019 wraz z trójką kolegów klubowych wywalczył tytuł mistrza Polski w K-4 na dystansie 500 metrów. Reprezentował barwy Polski na turnieju Nadziei Olimpijskich w Bratysławie, wywalczając 8 miejsce w konkurencji K-1 na 1000 m. Jest aktualnym reprezentantem Polski juniorów

5. Marta Witkowska (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Aktualna reprezentantka Polski w kategorii młodzieżowej U-23 Mistrzyni Polski na długodystansowych mistrzostwach kraju, a także wicemistrzyni Polski w K-1 na dystansie 5000 i 10000 metrów. Ponadto pływając w duecie z Kingą Jankowską obroniła tytuł wicemistrzowski w K-2 na 10000 metrów oraz zdobyła srebrny medal w K-2 na 500 metrów

6. Radosław Bukacki (Concordia Elbląg, piłka nożna)
Od dwóch sezonów występuje w elbląskim klubie. W ubiegłym roku, walnie przyczynił się do awansu tego klubu do III ligi, a także z tym zespołem wywalczył Wojewódzki Puchar Polski. Jest podstawowym zawodnikiem elbląskiego klubu, grającym w liniach defensywnych.

7. Michał Bryl (IKS Atak Elbląg, judo)
Aktualny mistrz Polski osób niepełnosprawnych i zwycięzca trzech turniejów ogólnopolskich. Największym osiągnięciem tego zawodnika jest udział i zdobycie złotego medalu w ID Judo na mistrzostwach Europy w Cologne. To także reprezentant Polski Olimpiad Specjalnych

8. Kamil Komorowski (Olimpia Elbląg, kajakarstwo)
Trzykrotny medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych. reprezentant kraju W minionym sezonie w K-4 na dystansie 500 m wywalczył z kolegami złoty medal. Startował też na turnieju Nadziei Olimpijskich w Bratysławie, gdzie wywalczył szóste miejsce w K-2 na 1000 metrów

9.Piotr Różalski (Triathlon Team Elbląg)
Stawał na podium zawodów triathlonowych w Suszu i Elblągu na dystansie 1/2 Ironmana, Zajął 3 lokatę w Gdańsku na dystansie olimpijskim, był siódmy w Ironmanie w Kalmar (Szwe3cja), a także uczestnikiem mistrzostw świata na Hawajach.

10. Dawid Dziuwe (UKS Kontra Elbląg, boks)
Jest aktualnym mistrzem Warmii i Mazur w kategorii juniorów w wadze 57 kg. Brązowy medalista Pucharu Polski. Zwycięzca turniejów w Kętrzynie i Elblągu. Boks uprawia od czterech lat,stoczył ponad 30 walk

– Tamten rok był dla mnie najlepszym rokiem, ponieważ zdobywałem medale na arenie międzynarodowej oraz krajowej. W 2020 roku, ostatnim roku w wieku juniora, chciałbym udowodnić, że potrafię zdobyć medal mistrzostw świata i Europy – mówił tegoroczny zwycięzca, Przemysław Rojek.

Jego sylwetkę przybliżył Trener Roku 2019, Wojciech Załuski. – W zeszłym roku w Wałczu rozgrywane były ogólnopolskie konsultacje, czyli takie zawody, które są przepustką do reprezentacji. Przemek trafił do szpitala z powodu „jelitówki”. Wyszedł z niego dwie godziny przed startem. Ja mu wtedy powiedziałem, żeby nie startował, bo jest zwyczajnie wycieńczony. Pół godziny przed startem, gdy siedziałem na trybunach Przemek podpłynął i powiedział, że płynie na start. I wiecie co Przemek zrobił? Wygrał ten wyścig z przewagą półtora łodzi, mimo że rywalizował z o rok starszymi kajakarzami – wspominał.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom naszego plebiscytu i do zobaczenia w przyszłym roku!