Sobota, 17 kwietnia 2021. Imieniny Anicety, Klary, Rudolfina

13,5 miliona zł na włączenie społeczne – rozstrzygnięcie konkursu

2020-02-27 07:00:00 (ost. akt: 2020-02-26 15:13:31)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: pixabay

Zarząd województwa rozstrzygnął kolejny konkurs i zaakceptował do dofinansowania projekty, których celem jest zwiększenie dostępności usług społecznych dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Zainteresowanie konkursem było duże, jednak ze względu na wyczerpanie kwoty przeznaczonej na dofinansowanie nie wszystkie pozytywnie ocenione wnioski uzyskały dofinansowanie. Ostatecznie 13,5 mln zł wesprze realizację 35 projektów, 29 projektów znalazło się na liście rezerwowej.

- Tak duże zainteresowanie pokazuje jak potrzebne są wszelkie działania aktywizujące i integrujące rodziny i lokalne środowiska – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Cieszy, że w realizację takich przedsięwzięć, obok lokalnych samorządów, angażuje się coraz więcej organizacji pozarządowych, które umiejętnie i skutecznie sięgają po unijne pieniądze.

Pieniądze pochodzą z RPO WiM 2014-2020 (Oś 11 Włączenie społeczne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 z zakresu Działania 11.2 Ułatwienie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, Poddziałania 11.2.3 Ułatwienie dostępu do usług społecznych, w tym integracja ze środowiskiem lokalnym).

Szczegółowe informacje i lista rezerwowa projektów znajdują się na stronie rpo.warmia.mazury.pl.

Wsparcie otrzyma m.in. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Oddziału Okręgowego w Elblągu, braniewska Fundacja Żółty Szalik oraz olsztyński Bank Żywności.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB