To już gorzej, jak źle [ZDJĘCIA]

2020-03-01 13:46:18(ost. akt: 2020-03-01 13:48:31)

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH\\\ Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg, jak do tej pory, w nowym roku nie potrafili jeszcze zdobyć żadnego punktu. W piątym meczu z rzędu ponieśli, piątą porażkę. Takiej złej passy w tej klasie rozgrywkowej nie pamiętają najstarsi kibice w Elblągu.
•Meble Wójcik Elbląg — Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:27 (13:10)
MEBLE WÓJCIK: Ram, Jaworski — Kowszuk 5, Ławrynowicz 4, Stępień 4, Budzich 3, Chyła 3, Nowakowski 3, Nowak 1, Załuski 1, Bystrov, Pałasz, Reseman, Sprzak, Sucharski, kary: 12 min

Najwięcej dla Sokoła: Jasowicz 9, Babieracki 6, Derdzikowski 4, kary: 6 min
Trwa fatalna passa elbląskich Meblarzy. Podopieczni trenera Grzegorza Czapli są w dużym dołku i przechodzą duży kryzys. Coś się złego dzieje w drużynie, która nie potrafi wygrać nawet u siebie. Po pięciu meczach w I rundzie, elblążanie mieli na koncie siedem punktów, a teraz jadą cały czas na "kole" Mecz z Sokołem po rzucie Rafała Stępnia, rozpoczął się od prowadzenia elblążan, ale już po pięciu minutach minutach był remis 2:2. W kolejnych pięciu minutach, to rywal dyktował warunki gry i to on prowadził 6:2. Nie zrażeni takim obrotem sprawy Meblarze zaczęli grać z większą determinacją i to się opłaciło. Po golu Bartłomieja Ławrynowicza w 20 min, był już drugi remis, tym razem 8:8. Elblążanie poszli za ciosem, zdobyli teren dwoma, trzema podaniami i po kolejnych bramkach Piotra Budzicha, Stępnia oraz Ławrynowicza wyszli na pierwsze prowadzenie i to w dodatku różnicą dwóch goli 11:9, by pierwszą odsłonę, pojedynku zakończyć z pozytywnym dla siebie rezultatem 13:10. W drugiej połowie ekipa elbląska już na początku zaliczyła przestój, bo w 35 min zrobiło się 13:13. Ten zacięty bój trwał do 45 min, kiedy na tablicy wyników był rezultat 19:19.— Pięć minut później gra elblążan była już mało skuteczna, zespół grał nonszalancko, brakowało też skuteczności, no i to musiało się zemścić, stwierdza kierownik drużyny elbląskiej Piotr Sadowski. W tym czasie gospodarze zdobyli jednego gola, goście aż pięć i to oni prowadzili już 24:20. Na pięć min przed końcem nadal byli na prowadzeniu 26:23 i tę 3-bramkową przewagę dowieźli do końca — Jak się nie wykorzystuje kilkunastu doskonałych sytuacji do zdobycia bramek, to takie są efekty — skomentował Piotr Sadowski.

• Pozostałe mecze 16. kolejki: Tytani Wejherowo — Nielba Wągrowiec 31:34 (19:18), w meczu awansem Warmia Energa Olsztyn — Mazur Sierpc 25:18 (12:7), USAR Kwidzyn — GKS Żukowo (przełożony na 19.03), Gwardia Koszalin — SMS ZPRP Gdańsk (1.04). Pauzował Jurand Ciechanów.